Garmin Zumo XT - nowa nawigacja dla motocyklistów

Wczoraj, 4 marca 2020, Garmin zaprezentował nową nawigację dla motocyklistów Zumo XT. Jest to następca popularnego modelu Zumo 595.

Już na pierwszy rzut oka zauważysz, że nowa nawigacja bardziej przypomina smartfona. Jest mniejsza i zgrabniejsza. W przeciwieństwie do Zumo 595, model XT ma duży 5,5 calowy  ekran pojemnościowy TFT, o rozdzielczości HD (1280 × 720 pikseli) a nie jak do tej pory w 595 - 800 × 480 piksele. Fajnym rozwiązaniem jest to, że nawigację możesz ustawić w dwóch pozycjach pionowej lub poziomej. Oczywiście Zumo XT spełnia normę ochrony przed wodą na poziomie IPX7 oraz wojskową normę określającą ochronę przed upadkami - MIL-STD-810. 

 

Garmin

 

 

Garmin - darmowa aktualizacja map

Co przede wszystkim spodoba ci się w nowym modelu? Na bank będą to dwa rodzaje map wgranych fabrycznie. Są to mapa drogowa i mapa topograficzna. Obie mają możliwość dożywotniej aktualizacji, która jest możliwa dzięki zastosowaniu modułu wifi. Tak, w tym przypadku odpada konieczność podpinania urządzenia do komputera i za pomocą specjalnego programu doładowana nowej wersji mapy. Co więcej, podczas jazdy będziesz mógł jednym kliknięciem przełączyć widok trasy z jednego rodzaju mapy na drugi albo nałożyć na mapę zdjęcia satelitarne BirdsEye.

Globtroterzy docenią możliwość sparowania urządzenia z komunikatorem satelitarnym Garmin inReach, który umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, udostępnianie lokalizacji i nadanie sygnału SOS z dowolnego miejsca na świecie. W tym jednak przypadku musisz pamiętać, o dodatkowo płatnej subskrypcji pakietów transmisji danych. 

Zūmo XT ma wbudowaną kilka nowych funkcjonalności. Na przykład Garmin Adventurous Routing, pozwala wyszukać najciekawsze i najbardziej malownicze trasy w okolicy. Garmin Explore pomaga w planowaniu podróży, wraz z trasami dojazdowymi, ścieżkami i punktami orientacyjnymi a trasę możesz zaplanować zarówno z poziomu urządzenia, sparowanego telefonu lub komputera. Zumo XT, zapewnia też dostęp od informacji o atrakcjach w okolicy uzyskanych z serwisu iOverlander, rankingów TripAdvisor i treści Foursquare. Bezpłatna aplikacja Garmin Drive umożliwia łatwe dzielenie się zapisem pokonanej trasy, a także bezprzewodowy import zaplanowanych tras i plików GPX. Dzięki sparowaniu nawigacji z telefonem, Zumo XT będzie wyświetlać nie tylko powiadomienia z trasy, ale też informacje o bieżącym natężeniu ruchu czy cenach paliwa.

Oczywiście w Garminie Zumo XT nie mogło zabraknąć popularnych dziś funkcji takich jak m.in. rozmowy w trybie głośnomówiącym, informacje alarmowe o niebezpieczeństwach pojawiających się na trasie czy automatycznym wysyłaniu wiadomości w razie wypadku wysyłanych do wybranych osób. Łączność z Bluetooth umożliwia odtwarzanie plików MP3 zapisanych w pamięci telefonu lub sterowanie muzyką stremowaną z telefonu.

Urządzenie możesz podłączyć do zestawu mocującego pozwalającego na ciągłe ładowanie urządzenia podczas jazdy lub wykorzystując wbudowaną baterię.  Pozwala ona na nieprzerwaną pracę urządzenia przez 6 godzin (przy czym 3,5 godziny przy ustawieniu jasności wyświetlacza na 100%).

„Zūmo XT jest gotowy na każdą przygodę- niezależnie od pogody i ukształtowania terenu poprowadzić Cię przez każdą drogę, którą wybierzesz. Dzięki nowemu, większemu wyświetlaczowi z imponującym, bardzo jasnym ekranem dotykowym, motocykliści mogą komfortowo korzystać z nawigacji nawet w słoneczne dni. Możliwość zamontowania nawigacji pionowo lub poziomo pozwala uzyskać preferowany podgląd dalszej trasy." - powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Wraz z nawigacją w pudełku otrzymujesz:

  • Uchwyt motocyklowy i elementy montażowe
  • Motocyklowy przewód zasilający
  • Uchwyt samochodowy z przyssawką
  • Przewód zasilający z gniazda zapalniczki
  • Przewód do ładowania i przesyłu danych
  • Instrukcję obsługi

Nawigacja Zumo XT będzie dostępna od marca w sugerowanej cenie detalicznej 499.99 euro a szczegółowe informacje dotyczące tego produktu znajdziesz na stronie Garmina.

 

Garmin

 

 

 

REKLAMA