GasGas Factory Racing weźmie udział w Mistrzostwach Świata FIM Trial-E

Maszyną, na której wystartują zawodnicy będzie GasGas TXE.

GasGas Factory Racing poinformował o podpisaniu umowy z Albertem Cabestany, który w przyszłym sezonie weźmie udział w 2020 FIM Trial-E World Cup. Maszyną na której wystartuje Hiszpan będzie GasGas TXE.

Motocykle GasGas-a trzykrotnie zwyciężały w Mistrzostwach Świata FIM w klasie Trial-E. 
Albert Cabestany: „Zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Świata Trial-E na TXE dało mi prawdziwy obraz możliwości tego motocykla. Byłem pod wielkim wrażeniem tego, jak łatwo jechało mi się na tej maszynie w tym roku i mam nadzieję, że nadchodzącym sezonie uda mi się wygrać po raz kolejny. Walka w obronie tytułu będzie świetną zabawą i mam nadzieję, że zapewnię GasGas-owi czwarty tytuł z rzędu.

Alberta Cabestany nie trzeba specjalnie przedstawiać. Prawdopodobnie to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w tej dyscyplinie. Podczas trwającej 21 lat kariery w FIM Trial World Championship, Albert zdobył dziewięć mistrzostw i ponad 80 razy stawał na podium.

Nie ma co ukrywać, że GasGas TXE wyznacza standardy dla elektrycznych trialówek. Maszyna jest wyposażona w mechaniczne sprzęgło i sześciobiegową skrzynię, dzięki czemu zawodnik może lepiej kontrolować moc silnika, podobnie jak ma to miejsce w przypadku maszyn z silnikami spalinowymi. Dzięki ramie wykonanej z chromowo-molibdenowych rur maszyna waży tylko 68 kilogramów i jest zwinna, lekka i dobrze wyważona.

Josep Alonso - Kierownik zespołu GasGas Factory Racing: „Cieszymy się, że możemy powitać tak doświadczonego i utalentowanego zawodnika jakim jest Albert w naszym teamie GasGas Factory Racing.  Dzięki swoim umiejętnościom i doświadczeniu w jeździe motocyklami elektrycznymi jest wielką nadzieją dla naszego zespołu. Zrobimy wszystko, aby obronić tytuł Mistrzostw Świata Trial-E i dalej rozwijać GasGas-a TXE. ”

Trzy rundy 2020 FIM Trial-E World Cup odbędą się w Andorze, we Włoszech i we Francji.

zobacz galerię

Zobacz również:
Komplikacje związane z pandemią Covid-19 – taką przyczynę odwołania tegorocznej edycji jednej z najważniejszych imprez hard enduro na świecie podali organizatorzy. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA