Gentelmani na motocyklach walczą z rakiem

W niedzielę 29 września 2019 roku odbędzie się we Wrocławiu kolejna edycja charytatywnej imprezy The Distinguished Gentleman's Ride.

Dokładnie w tym samym czasie, w 110 krajach i ponad 700 miastach, miłośnicy klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów i scamblerów ubierają się w eleganckie stroje aby w ten sposób nagłośnić zbiórkę pieniędzy na walkę z rakiem prostaty.

W ciągu minionych siedmiu edycji wytworni gentelmani zebrali już ponad 18 milionów dolarów, a celem na ten rok jest uzbieranie kolejnych 7 milionów.

Projekt The Distinguished Gentleman's Ride wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy wpadli na pomysł, że radykalna zmiana wizerunku motocyklistów stać się może świetnym sposobem zwrócenia uwagi na konieczność walki z rakiem i elementem promocji badań profilaktycznych dla mężczyzn.

Urok parady gentelmanów polega bowiem na tym, że biorący w niej udział motocykliści ubierają się w wytworne stroje - garnitury, marynarki a nawet fraki, zakładają krawatu lub muchy i łamią w ten sposób stereotypy dotyczące motocyklistów.

Przejazd ma charakter zorganizowanej parady, w której udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani uprzednio na międzynarodowej stronie: www.gentlemansride.com 

Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić datek na walkę z rakiem. Udział w imprezie jest bezpłatny. Dokładna trasa przejazdu udostępniana jest jedynie osobom, które zarejestrują się na oficjalnej stronie.

Każdy z zarejestrowanych uczestników zapoznaje się z regulaminem przejazdu, który to informuje o dżentelemeńskim charakterze imprezy, z czym wiąże się wymagany elegancki strój, odpowiedni klasyczny motocykl i kulturalne zachowanie. Uwaga! W imprezie nie mogą brać udziału osoby na motocyklach sportowych.

 

 

Tegoroczna, wrocławska edycja rozpocznie się w siedzibie organizatora – studia UNIKAT Motorworks przy Skarżyńskiego 9 (koło starego portu lotniczego).

Zbiórka o 10:00. O 11:00 rusza pierwsza grupa. Po około 30 minutowej planowany jest postój na Placu Wolności, pod Narodowym Forum Muzyki gdzie m.in. zrobione zostanie wspólne, grupowe zdjęcie. Następnie uczestnicy ruszą na ostatni etap imprezy, który zakończy się na terenach zielonych obok Unikat Motorworks. Tam czekać będzie jedzenie, napoje i muzyka. Podczas finału przejazdu uczestnicy, którzy oddali największe datki na walkę z rakiem prostaty zostaną nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez sponsorów.

Rodzinny piknik finałowy rozpocznie się ok 13:00.  O jedzenie zadba Michał Czekajło z pracowni FoodThinkTank. Będą trunki z lokalnego Browarem Stu Mostów, a atmosferę uprzyjemni Wrocław Brass Quintet, który zagra standardy muzyki rozrywkowej.

Wśród przewidzianych atrakcji będzie można przetestować elektryczne motocykle i skutery marki Super Soco i wylosować jeden z tych pojazdów na cały weekend. Triumph Polska udostępni co najmniej dwa motocykle demo, zaś partner i współorganizator imprezy – sklep motocyklowy Stodoła, ufundował pakiety powitalny dla wszystkich zarejestrowanych motocyklistów, którzy pokażą zrzut ekranu z rejestracji.  

 

REKLAMA