[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Geoff Duke nie żyje

1 maja w wieku 92 lat zmarł legendarny zawodnik wyścigowy Geoff Duke- wielokrotny zwycięzca TT Man i Grand Prix.

Geoff Duke był objawieniem wyścigów w latach 50 XX-wieku i pierwszą prawdziwą motocyklową legendą po wojnie. Brytyjczyk startował w mistrzostwach świata Grand Prix w klasach 500 i 350 zdobywając w latach 1950-1959 aż 6 tytułów mistrzowskich w obu kategoriach. Trzy z nich zdobył na Nortonie, a trzy na Gilerze. Jeździł też dla Benelli, BMW i NSU, a także ścigał się samochodami Aston Martin. Pięciokrotnie zwyciężał również w Tourist Trophy na Wyspie Man.

Był pionierem w wyścigach i pierwszym zawodnikiem, który używał w wyścigach specjalnie szytego, jednoczęściowego skórzanego, kombinezonu wyścigowego.

Jego karierę przerwała kontuzja w 1959 roku. Później został biznesmenem. Przez całe swoje życie był związany zawodowo i życiowo z wyspą Man. Mieszkał na wyspie i tam też zmarł w wieku 92 lat po długiej chorobie chorobie.

Geoff jest jedną z legend Grand Prix. Oficjalnie do grona legend dołączył w 2007 roku.

zobacz galerię

Zobacz również:
Cena benzyny spadła już wyraźnie poniżej 4 zł. Eksperci przewidują dalsze spadki, ale obniżki nie są już tak duże jak jeszcze kilka tygodni temu. Czy jest jeszcze szansa by benzyna kosztowała poniżej 3 zł?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA