[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Gino Amisano nie żyje

Gino Amisano stworzył AGV w 1946 roku. Na początku firma zajmowała się szyciem skórzanych siedzeń do motocykli i siodełek rowerowych. Dopiero rok później AGV zaczęło produkować kaski motocyklowe.

Nowatorskie projekty takie jak otwarty kask obszyty skórą czy też pierwsze kaski z włókna szklanego podbiły rynek kasków nie tylko we Włoszech ale na całym świecie. W kaskach AGV jeździły takie sławy sportu motorowego jak Giacomo Agostini, Nelson Piquet, Barry Sheene, Kenny Roberts, Johnny Cecotto, Angel Nieto, Marco Lucchinelli, Franco Uncini, Fausto Gresini, Niki Lauda, Emerson Fittipaldi Randy Mamola i Luca Cadalora a dziś w garnku z włoską flagą jeździ najlepszy zawodnik na świecie - Valentino Rossi.
Twórca tej legendarnej marki Gino Amisano zmarł pod koniec czerwca na ciężkie zapalenie płuc. Miał 89 lat.

Zobacz również:
Krystian Paluch jedyny Polak startujący w TT na wyspie Man uległ poważnemu wypadkowi na treningu. Potrzebna jest wasza pomoc był Krystian mógł wrócić do sprawności. Liczymy na was!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij