Giovanni Castiglioni został udziałowcem Super Soco – producenta elektryków

Vmoto, producent motocykli elektrycznych SuperSoco, podpisał umowę inwestycyjną z jedną z najważniejszych postaci w branży motocyklowej – Giovannim Castiglionim, byłym właścicielem MV Agusty.

castiglioni super soco Vmoto

Rodzina Castiglionich od lat związana jest z branżą motocyklową. Począwszy od lat 70., kiedy powstała Grupa Cagiva, aż po ostatnie dzieło tej rodziny – postawienie na nogi marki MV Agusta, której najbardziej udane motocykle powstały pod rządami Castiglionich – nazwisko to nierozerwalnie łączy się z historią motoryzacji.

Tym razem Giovanni Castiglioni zamierza wykorzystać swoje doświadczenie, wiedzę i wyczucie rynku do stworzenia strategii sprzedaży i działań marketingowych dla Vmoto - producenta elektrycznych jednośladów Super Soco. Były szef MV Agusty będzie również wspierać Vmoto w rozwoju i projektowaniu nowych jednośladów. Oprócz inwestycji w Holding Vmoto Limited, Castiglioni zamierza zainwestować również w Vmoto Soco Italy. Docelowo będzie do niego należeć 25 procent udziałów w Vmoto Soco Italy.

Współpraca Włocha z Vmoto rozwija się już od pewnego czasu, podpisanie umowy jest więc formą jej sformalizowania. Zdaniem Castiglioniego Vmoto ma potencjał stania się jednym z kluczowych graczy na światowym rynku mobilności elektrycznej.

Firma ogłosiła niedawno rekordowy wynik finansowy za rok 2021. Wykazano zysk netto w wysokości 8 milionów dolarów przy braku zadłużenia. Super Soco jest producentem motocykli i skuterów elektrycznych o ciekawym designie i pomysłowym sposobie ładowania – baterię można wyjąć, by naładować ją w domu.

Na polskim rynku dostępnych jest aktualnie sześć modeli, w przygotowaniu są kolejne, które, zgodnie z zapowiedziami, mają zostać zaprezentowane w ciągu najbliższych 36 miesięcy.

Przeczytaj także: program Mój Elektryk. 

Zobacz również:
REKLAMA