REKLAMA

Google Maps: trasy dla motocykli!

W mapach Google wreszcie znajdziesz opcję dla motocyklistów. System dostosowuje trasę do sposobu jazdy na dwóch kółkach. Na razie tylko w Indiach, ale może już niebawem...

Google Maps wprowadza w Indiach nowy tryb planowania trasy przeznaczony dla jednośladów. Dotychczas były one dostępne dla samochodu, roweru, pieszo i publicznymi środkami transportu. Jednak nie spełniały one wymagań motocyklistów. Chyba każdy korzystał wtedy z trybu samochodowego, co nieco zaciemniało obraz. Przecież korki w przypadku motocykli są zdecydowanie mniejszym problemem. Dlatego cieszymy się, że ludzie z Google wreszcie wzięli pod uwagę również motocyklistów.

Jest też zła wiadomość - uaktualniona apka działa na razie w Indiach, gdzie jest więcej motocykli, niż samochodów. Ale jest nadzieja, że niebawem trafi również do Europy.

zobacz galerię

Zobacz również:
Aktywny tempomat, asystent pasa ruchu, czy funkcja monitorowania martwego pola w samochodach powoli staje się standardem. Tymczasem w motocyklu ma zadebiutować aktywny tempomat, który powstał dzięki współpracy BMW i Boscha.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA