REKLAMA

Google Maps wprowadza tryb motocyklowy...

... ale póki co w Singapurze. Kiedy w końcu Europa doczeka się motocyklowej wersji Google Maps?

google maps dla motocykli

Google Maps wprowadza w Singapurze tryb planowania trasy przeznaczony dla motocykli. Dotychczas tryby uwzględniały pieszych, jazdę samochodem, rowerem oraz publiczne środki transportu (pociąg, autobus, tramwaj). Jednak żadna z tych opcji nie spełniała wymagań motocyklistów. W zastępstwie jesteśmy zmuszeni wybrać tryb dla samochodów. Działa on jednak nieco inaczej, bo w przypadku wykrycia dużego natężenia ruchu wytycza na mapach okrężną trasę. W efekcie tego jadąc motocyklem z nawigacją, zamiast zyskiwać czas często go tracimy.

Cieszymy się więc, że ekipa Google wzięła pod uwagę również motocyklistów. Ale póki co tylko tych z Azji (Indie i Singapur). W sumie to nic dziwnego, azjatyccy motocykliści zdecydowanie na to zasłużyli (w samych Indiach sprzedaje się rocznie prawie 17 000 000 motocykli). 

Skoro tryb został wprowadzony tam, to istnieje duża szansa, że już niebawem pojawi się również w Europie. Byłoby świetnie!

Zobacz również:
Harley-Davidson nie zaliczy roku 2020 do zbyt udanych – to kolejny sezon, w którym sprzedaż motocykli z Milwaukee mocno spadła. Tym razem wyniki H-D zanurkowały aż o…
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA