Gorąca Kawa? Nowe Z900RS

Premiera oldschool’owego Z900 RS odbędzie się 25 października na targach w Tokio. To jeden z najbardziej wyczekiwanych przez nas modeli. Sprawdź jak Kawasaki podkręca temperaturę nową zapowiedzią!

Nie zdziwił nas fakt powstawania nowej wersji z rodziny zielonych. Rynek motocykli retro rozwija się i cieszy wielką popularnością. Znamy już Scramblera od Ducati, RnineT od BMW, czy Bonneville od Triumpha. Ale co z Kawasaki?

 

No właśnie, japoński koncern stworzył współczesnego klasyka na bazie agresywnego Z900. Po takich modelach jak Zephyr, czy W650, Z-tka zapowiada się obiecująco. Filmowy zwiastun pokazał, że naśladuje on przodka – Kawasaki Z1. Odziedziczył jego klasyczną linię z lat 70-tych nie zapominając o technologii zaczerpniętej z Z900.

 

Motocykl, pomimo stylizacji retro, technologicznie przewyższa współcześnie wyglądającego brata Z900. RS otrzymał kontrolę trakcji, radialne mocowania zacisków hamulcowych, klasyczne zegary połączone z ekranem i w pełni LED-owe oświetlenie. Silnik to ta sama jednostka napędowa co w Z900, czyli rzędowa czterocylindrówka, chłodzona cieczą. Jeśli będzie dysponowała tą samą mocą (123 KM), będzie to prawdziwą torpedą. Sprzęt nie dość, że wygląda, to jeszcze nie grzeszy mocą! 

Zobacz filmowe zapowiedzi: 

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA