Gorący wyścig w USA

Wyścig w Laguna Seca zapowiadał się wyjątkowo gorąco. Jeszcze zanim się zaczął zawodnicy zafundowali nam sporo emocji.

Już w treningach i kwalifikacjach zawodnicy poczuli, że runda w USA nie będzie należała do najprostszych. Mała wywrotka Daniego Pedrosy, potężny highside i salto w wykonaniu Jorge Lorenzo (Yamaha przyznała, że kontrola trakcji w motocyklu Jorge była wyłączona i... stracił panowanie nad motocyklem!) i poważny wypadek Randy'ego de Punieta - to musiało boleć. I bolało. Randy nie wystartował, ale Jorge mimo bardzo bolącego kolana nie odpuścił. W końcu nie mógł pozwolić by liderujący w generalce Casey Stoner uciekł mu na 40 punktów.

Wyścig rozpoczął się ciekawie. mimo przewidywań, że Lorenzo zostanie wyprzecony już na starcie ten utrzymal się na pierwszym miejscu i dość długo uciekał czterem ścigającym go zawodnikom Hondy - Pedrosie, Stonerowi, Dovizioso i Sic'owi. Dość szybko z tej paczki odpadł Simoncelli (znowu) który wyjądowal w żwirku, a jego 5 pozycję zajął Ben Spies. Dobrze jechali również Ducatisti, czyli Rossi i tuż za nim Hayden na 6 i 7 miejscu. Taka kolejność utrzymywała się długo. w końcu liderująca trójka uciekła Doviemu, a samotnego zawodnika Hondy doszedł Ben Spies. Mniej więcej w tym samym czasie Stoner wyprzedził Pedrosę, a później Lorenzo i rozpoczął ucieczkę. W takiej też kolejności dojechali do mety.

Stoner dzięki temu zwycięstwu uciekł mistrzowi świata na kolejne pięć punktów. Świetnie spisał się Pedrosa, wciąż zmagający się z kontuzją. Ben Spies znów regularnie pojawia się w czołówce i coraz lepiej radzą sobie zawodnicy Ducati. Tylko ten biedny Marco Simoncelli wciąż nie może dojechać do mety na jakimś sensownym miejscu. Teraz cyrk MotoGP przenosi się do Brna gdzie już 14 sierpnia zawodnicy będa ścigać się w najprawdopodobniej ostatniej rundzie na tym torze. Jeśli chcecie obejrzeć filmy - tutaj są tylko sznurki do zawartości na YouTube - Dorna blokuje wszystko więc - GoToYouTube!

Wyniki wyścigu:

1. Casey STONER    
2. Jorge LORENZO    
3. Dani PEDROSA    
4. Ben SPIES    
5. Andrea DOVIZIOSO    
6. Valentino ROSSI    
7. Nicky HAYDEN    
8. Colin EDWARDS    
9. Hector BARBERA    
10. Hiroshi AOYAMA    
11. Karel ABRAHAM    
12. Loris CAPIROSSI    
13. Toni ELIAS    

REKLAMA