Guy Martin pobił rekord Triumpha

Podczas przygotowań do bicia motocyklowego rekordu prędkości Guy Martin pobił dotychczasowy rekord prędkości najszybszego Triumpha w historii.

Triumph
Bicie rekordu prędkości na Bonneville Salt Flats. Guy Martin i Triumph Streamliner 2016

O próbie bicia rekordu pisaliśmy kilka dni temu. Guy Martin na pokładzie Triumpha Streamlinera właśnie trenuje do próby bicia właściwego rekordu wynoszącego ponad 376 mph. W międzyczasie podczas treningów Brytyjczyk pobił oficjalny i nieoficjalny rekord najszybszego  Triumpha w historii - Gyronaut X-1. Rekord wynosi 245,6 mph, czyli 395,3 km/h (a nieoficjalny 264 mph) i co ciekawe ma już 46 lat, a pobił go Bob Leppan.

To tylko przygotowania do bicia właściwego rekordu należącego do Rocky'ego Robinsona, który w 2010 roku w streamlinerze Top-Oil Track Attack osiągnął 376,363 mph (605,697 km/h).

"To świetnie i zmierzamy we właściwym kierunku, ale to tylko jeden krok do celu, który zamierzamy osiągnąć" - tak wiadomość o pobiciu rekordu skomentował sam Guy Martin. Jak widać entuzjazm jest umiarkowany, ale z drugiej strony do samego rekordu brakuje im jeszcze ponad 100 mph (161 km/h).

Zobacz również:
REKLAMA