Guy Martin wraca na Isle of Man TT!

Chyba najbardziej znany zawodnik z wyścigów drogowych - Guy Martin wraca do ścigania się na wyspie Man. Właśnie podpisał kontrakt z Hondą.

Honda Racing
Guy Martin i John McGuiness w sezonie 2017 będą się ścigać na Hondach CBR 1000 RR FireBlade SP2.

Po niemal dwóch latach przerwy Guy Martin wraca do wyścigów! 35-letni zawodnik zakończył współpracę z teamem Tyco BMW i przesiada się na Hondę CBR 1000 RR FireBlade SP2. Teraz będzie się ścigał w barwach fabrycznego teamu Hondy wraz z 23-krotnym zwycięzcą Isle of Man TT - Johnem McGuinessem.

Na wyspie Man Guy Martin wystąpi w dwóch klasach Superstock i Superbike. Oprócz tego planuje również starty w kilku innych wyścigach ulicznych na wyspach brytyjskich - North West 200, Southern 100 i Ulster Grand Prix.

Czeka nas bardzo napięty grafik jeśli chodzi o testy i treningi. Chcę się skupić tylko na tym, więc muszę odłożyć na bok inne sprawy. Mam duży szacunek do Johna McGuinnessa. Ciekawi mnie jak wypadnę ścigając sięz nim na identycznej maszynie - powiedział Guy Martin.

Jestem podekscytowany takim obrotem sprawy - to dobrze, że Guy Martin dołączy do naszego teamu. Nieźle się znamy, przez te wszystkie lata stoczyliśmy sporo zaciętych bitew na różnych torach. Zobaczymy co się uda zdziałać wspólnie - McGuinness krótko skomentował całą sytuację.

Isle of Man TT 2017 odbędzie się w dniach od 27 maja do 9 czerwca. Przy czym wyścigi zostaną rozegrane w drugim tygodniu. Pierwszy tydzień to treningi oraz kwalifikacje. Zobaczcie filmową zapowiedź czekających nas emocji:

Zobacz również:
REKLAMA