Gwiazda hard enduro Manuel Lettenbichler w barwach Red Bull KTM Factory Racing

W 2019 roku Lettenbichler był jednym z najgroźniejszych zawodników w świecie hard enduro. Dzięki zwycięstwom w Red Bull Romaniacs i GetzenRodeo, a także podiach zdobytych w zawodach Extreme XL Lagares, Erzbergrodeo Red Bull Hare Scramble i Hawkstone Park Cross-Country, zwyciężył pięć razy w ośmiu imprezach.

KTM

Wygrywając AMA Extreme Offroad Grand Championship, Mani postawił kolejne puchary przy tych zdobytych w sezonie 2019 roku. Został on również pierwszym nieamerykańskim zawodnikiem, który wygrał Tennessee Knockout Extreme Enduro.

Dla przypomnienia, Manuel Lettenbichler rozpoczął swoją karierę w wieku 5 lat dosiadając motocykla trialowego. W hard enduro po raz pierwszy wystartował 2014 roku, mając zaledwie 16 lat. Wtedy też po raz piąty zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Niemiec Enduro. Musisz pamiętać, że jego ojcem jest ikona enduro Andreas Lettenbichler. Manuel szybko pokazał swój talent stając się najmłodszym finalistą Erzbergrodeo, Red Bull Sea to Sky i GetzenRodeo. W 2016 roku wygrał FIM SuperEnduro Junior World Championship zwyciężając 15 razy w 18 wyścigach.

W nadchodzącym sezonie Manuel Lettenbichler dołącza do grona zawodników Red Bull KTM Factory Racing takich jak Jonny Walker, Josep Garcia i Nathan Watson. Cel na przyszły rok to obrona tytułu WESS Enduro World Championship. Ponadto młody Niemiec będzie również brał udział w cyklu imprez  AMA U.S. Extreme Offroad.

Manuel Lettenbichler: „Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do Red Bull KTM Factory Racing. Do tej pory jeździłem na motocyklach KTM, ale starty w zespole fabrycznym dają mi o wiele więsze możliwości. O startach dla tego zespołu marzyłem już od dawna. Przez ostatnie dwa lata ściśle ze sobą współpracowaliśmy, więc wiem, jak bardzo profesjonalny jest to team. Nie mogę się już doczekać początku sezonu i wiem, że ściganie się w obronie mojego tytułu będzie świetną zabawą.”

A co na to Fabio Farioli?  - Szef zespołu KTM Enduro: „Nie mogę się doczekać współpracy z Manuelem w 2020 roku. To, co osiągnął do tej pory w swojej krótkiej karierze, jest wyjątkowe. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji szybko awansował na szczyt w enduro. Zwycięstwa i osiągnięte wyniki pokazują jego mocne strony. Dzięki entuzjazmowi i profesjonalnemu podejściu jestem pewien, że wspólnie będziemy świętowali wiele zwycięstw w nadchodzącym sezonie.

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA