HJC RPHA 10 PLUS, czyli topowy kask integralny

Kaski motocyklowe to chyba najważniejszy element wyposażenia, o jaki powinni zadbać kierowcy dwóch kółek. Zapewniają bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy. Sprawdźmy, jak prezentuje się kask integralny HJC RPHA 10 PLUS.

Integralne kaski motocyklowe
Kask integralny HJC RPHA 10 PLUS

Kask motocyklowy powinien być przede wszystkim bezpieczny. Konstrukcja skorupy kasku produkowana jest z trzech rodzajów materiałów: włókno węglowe, aramid i włókno szklane. Inaczej jest to opatentowana technologia P.I.M. Same włókna (węglowe i szklane) są materiałami lekkimi i powszechnie stosowanymi w przemyśle sportowym. Natomiast aramid, ze względu na niebywałe własności wytrzymałościowe, stosowany jest do produkcji między innymi kamizelek kuloodpornych. Jednym słowem mamy do czynienia z konstrukcją niesamowicie sztywną i wytrzymałą.

Dużą zaletą HJC RPHA 10 PLUS jest waga. Kask HJC RPHA 10 PLUS waży 1250 gram, co jest bardzo małą wagą, szczególnie że jest to sportowy kask integralny.

W HJC RPHA 10 PLUS zastosowano dopasowujące się do kształtu twarzy wnętrze, wykonane z materiału SilverCoolPlus- chłonnego z jonami srebra o właściwościach antybakteryjnych. Dodatkowo wzbogacono je ekstraktem z azjatyckiego drzewa Ginkgo, którego między innymi używa się w kosmetykach. Układ wentylacji jest niesamowicie rozbudowany i dopracowany. W tym kasku masz wielokanałową wentylację z wlotem szczękowym oraz górnymi wlotami przystosowanymi do obsługi w rękawicach, a tylny dyfuzor odprowadza nadmiar gorącego i wilgotnego powietrza i stabilizuje kask przy wyższych prędkościach.

Skorupa kasku HJC RPHA 10 PLUS występuje w trzech rozmiarach, a sam kask aż w siedmiu rozmiarach, dlatego idealnie dopasujesz go do swojej głowy.

Akustyka i widoczność na najwyższym poziomie
Wnętrze kasku RPHA 10 PLUS jest idealnie wyciszone. Szyba HJ-20 z filtrem UV przygotowana jest pod Pinlock’a, którego dostajemy w zestawie. Ponadto jest bardzo łatwa w montażu i demontażu bez użycia narzędzi, dzięki zastosowanemu mechanizmowi RapidFire.

Sprawdzony, doceniony i wyróżniony
Jakiś czas temu w niemieckim magazynie Motorrad ukazał się obszerny test integralnych. Konkurencja była naprawdę mocna, bo opisywany tu model porównano z podobnymi produktami takich marek jak Shoei, Schuberth czy BMW. Kask HJC RPHA 10 plus jednak pobił konkurentów prawie we wszystkich rozpatrywanych kategoriach i z wynikiem 87/100 i oceną „sehrgut” zajął pierwsze miejsce.

Do wyboru, do koloru
Kask motocyklowy HJC RPHA 10+ dostępny jest w rozmiarach XS do XXL, w kilkunastu wersjach kolorystycznych, w tym sygnowanych przez Jorge Lorenzo, więc naprawdę jest z czego wybierać i nie sądzę by ktokolwiek miał problemy ze znalezieniem grafiki, która będzie pasowała do jego stylu.

_____________________________________________________________

A jeśli planujesz zakup kasku, teraz lub w przyszłości, koniecznie wejdź na www.dobresklepymotocyklowe.pl i odbierz prezent – bezpłatnego ebooka „Jak dobrać kask motocyklowy. 7 ważnych zasad”.

Zobacz również:
REKLAMA