[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Harley-Davidson 115th Anniversary w Pradze - huczne urodziny H-D

5-8 lipca w Pradze odbyła się ogromna impreza z okazji 115 urodzin marki Harley-Davidson. Byliśmy tam i widzieliśmy jak potrafią bawić się Harleyowcy.

Harley-Davidson 115 Anniversary Prague Harley-Davidson 115 Anniversary Prague

Ponad sto tysięcy osób w ciągu czterech dni odwiedziło czeską Pragę , aby świętować 115 rocznicę firmy Harley-Davidson. Program był urozmaicony, a do największych atrakcji należała wystawa historycznych motocykli Harley-Davidson, konkurs custom, czy możliwość przejażdżki  na każdym z aktualnych modeli H-D. Oprócz tego były pokazy stuntu na Harleyach, prezentacje umiejętności czeskiego wojska i policji, koncerty, pokazy FMX i wiele innych. Program towarzyszący odbywał się przez wszystkie cztery dni, na czterech różnych scenach.

Obchody 115. rocznicy Harley-Davidson przyciągnęły więcej odwiedzających niż przewidywali organizatorzy. "Przekroczyliśmy spodziewane 100 tysięcy odwiedzających o jedną dziesiątą", mówi główny organizator Jaroslav Vavřina. "Z ogólnej liczby 110 tysięcy odwiedzających, 67 500 przyjechało na swoich motocyklach", powiedział Vavřina i dodał: "Ogromną atrakcją dla publiczności była parada czterech tysięcy motocykli Harley-Davidson przez centrum Pragi, która miała miejsce w sobotę”. "To było niesamowite widzieć fanów H-D z 77 krajów świata, wszystko w jednym miejscu, wszyscy dobrze się bawią, wszyscy równi i nie mający uprzedzeń" - powiedział Trevor Barton, kierownik działu obsługi klienta w Harley-Davidson.

REKLAMA

Impreza była naprawdę ogromna. tysiące motocykli i motocyklistów przejęły Pragę na cały weekend. Główna impreza ze wszystkimi atrakcjami odbywała się na ogromnej powierzchni wokół Muzeum Narodowego w Pradze. Była strefa Show na której odbywały się pokazy policji, wojska i stuntu na Harleyach w wykonaniu polskiego mistrza Maćka D.O.P-a ze Stunt Story, którego wspierał Janis Rozitis z Łotwy. Z tyłu w parkowej części uczestnicy mogli znaleźć mnóstwo foodtrucków, ciężarówkę Jacka Danielsa, rampy na których odbywały się pokazy FMX, strefę zakupów i oczywiście główną scenę Jeep Touring Stage na której odbywały się koncerty. Były też motocykle historyczne w strefie muzeum H-D i Customy. Kolejnym polskim akcentem na Harley-Davidson 115th Anniversary Prague była nagroda specjalna w konkursie customów dla polskiego motocykla The Recidivist - dzieła chłopaków z Game Over Cycles znanego na całym świecie. Mnóstwo ciekawych ludzi, świetna atmosfera i emocjonujące atrakcje. 115 urodziny Harley-Davidson przeszły do historii jako naprawdę gruba impreza.

Impreza w liczbach:

  • 67 500 motocykli przybyło do Pragi z okazji 115. rocznicy Harley-Davidson.
  • Łączna liczba uczestników wynosiła 110 354 (stan z 8 lipca 2018 r. o godzinie 14.00).
  • Goście przybyli z 77 krajów.
  • Ponad 14 tysięcy kilometrów - odległość jaką miał do przejechania uczestnik imprezy, który przyjechał swoim Harleyem-Davidsonem aż z Chin.
  • Najstarszym eksponatem na terenie wystawy był motocykl H-D F 1000 z 1914 roku.
  • Najstarszym uczestnikiem był 83-letni Włoch, który przyjechał na motocyklu z Rzymu.

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij