REKLAMA

Harley-Davidson Apex Predator - oto najlepszy custom Bitwy Królów

Oto zwycięzca ostatniej, finałowej Bitwy Królów Harley-Davidson. W finale pokonał zwycięzców ostatnich pięciu corocznych konkursów na najlepszego customa Harley-Davidson

Bitwa królów Harley-Davidson Apex Predator - zwycięzca ostatecznej Bitwy Królów 2020 - salon Querétaro

Najlepsze customy Harley-Davidson

Bitwa Królów, czyli „Battle of Kings” to coś co fani motocykli customowych śledzą z wypiekami na twarzy. Od pięciu lat Harley-Davidson organizuje ten ogólnoświatowy konkurs dla salonów marki na najlepszego customa zbudowanego na bazie motocykla Harley-Davidson. Zasady zmieniały się z roku na rok dając coraz większą swobodę artystom i tunerom. Po pięciu latach przyszedł czas na ostateczną batalię dla najlepszych customów wyłonionych podczas 5 ostatnich lat konkursu. Tylko jeden mógł zdobyć tytuł Króla Królów, czyli najlepszego customa w historii konkursu Bitwy Królów.

Zwycięzca Bitwy Królów - Apex Predator

W finałowej walce udział wzięło 15 motocykli z 15 salonów, łącznie z 11 krajów, które startowały w poprzednich, jak również w tej edycji Bitwy Królów i zdobyły najwyższe wyróżnienia. Platformą, czyli bazą dla tych motocykli był kultowy Harley-Davidson Sportster. Na wszystkie motocykle oddano ponad 50 000 głosów z całego świata i wyłoniono zwycięski salon z Meksyku. Nagrodę główną i tytuł Króla Królów, czyli ostatecznego zwycięzcy Battle of Kings zgarnął salon Querteraro, który zbudował przepiękną bestię – Harley-Davidson Apex Predator na bazie Sportstera XR 1200. Zespół zwycięzców tworzą Agustin Anguino, Luis Fernando Perea, Rodrigo Perez, Eduardo Trejo i Yeyo.

Ostateczna Bitwa Królów dobiegła końca! Zwycięzca i Król Królów to Apex Predator.

Myślą przewodnią projektu było hasło: „urodzony, by atakować bez powodu, urodzony by żyć bez rywala” (Born to attack without a challenge. Born to live without rival). Efekt końcowy naprawdę zapiera dech. Agresywny i niebanalny wygląd naprawdę może się podobać. Takie detale jak centralnie poprowadzony, wykonany ręcznie układ wydechowy, widelec USD Showa Big Piston Fork, ekran TFT, i wiele elementów wykonanych ręcznie przez ekipę: manetki, tył motocykla, podnóżki, siodło i wloty powietrza nadają Apex Predatorowi konkretnego charakteru, a całości dopełnia lakier Sterling Green. Sama nazwa i wyposażenie w konkretne zawieszenia i hamulce wskazuje na to że to prawdziwy pożeracz zakrętów co w przypadku motocykli Harley-Davidson nigdy nie było tak oczywiste. Gratulujemy bo projekt wykląda naprawdę super!

Harley-Davidson Apex Predator - zwycięzca ostatecznej Bitwy Królów 2020 - salon Querétaro
Harley-Davidson Apex Predator - zwycięzca ostatecznej Bitwy Królów 2020 - salon Querétaro Harley-Davidson Apex Predator - zwycięzca ostatecznej Bitwy Królów 2020 - salon Querétaro

Drugie miejsce w Bitwie Królów

Drugie miejsce zajął projekt pochodzący z salonu z Aten - Gryps na bazie modelu Roadster, a dodatkowe wyróżnienie wyznaczone przez wiceprezesa do spraw stylistyki i design Harley-Davidson Motor Company – Brada Richardsa zdobył salon Harley-Davidson Thunderbike z Niemiec, za model Emperor.

Drugie miejsce w Bitwie Królów - Gryps z Grecji

Wyróżnienie specjalne w Bitwie Królów - niemiecki Emperor

Polski Harley-Davidson w konkursie

W finałowej Bitwie Królów wziął udział również polski projekt szczecińskiego salonu Harley-Davidson Szczecin. The Iron RR był przedstawicielem Europy Środkowowschodniej i zwycięzcą regionalnej edycji 2018.

Polacy też startowali w Bitwie Królów - oto custim The Iron RR ze Szczecina

Naszym zdaniem bardziej stylowy niż zwycięzca, i bardziej w klimacie H-D custom był projekt z Japonii, czyli Melville, lub brytyjski projekt Choo Choo, ale wydały się jednak chyba zbyt oczywiste i zbyt „harleyowe”. Z bardziej oryginalnych wyżej od zwycięzcy postawilibyśmy chyba też zdobywcę drugiego miejsca, czyli Grypsa. A jakie są wasze typy? Pozostałych kandydatów możecie zobaczyć na customkings.harley-davidson.com.

Jon Bekefy, dyrektor generalny ds. marketingu w Harley-Davidson Motor Company, pogratulował zwycięzcom konkursu:

Bitwa Królów 2020 o tytuł Króla Królów była hołdem dla ponad 60 lat jazdy legendarnej platformy Sportster oraz świętem talentów i dziedzictwa, które nasi dealerzy codziennie kultywują w salonach Harley-Davidson na całym świecie. Maszyna Apex Predator stworzona przez Harley-Davidson Querétaro jest najlepszym odzwierciedleniem elastyczności i możliwości modyfikacji motocykli Sportster.”

Zobacz także: zapowiedź konkursu Bitwa Królów 2020

zobacz galerię

Zobacz również:
Któż zrozumie artystów? Owszem, sztuka może i nawet czasem powinna szokować, jednak widok przeciętego na pół Ducati 1199 Panigale to dla niektórych zbyt wiele. Tym razem jednak nie było to zwykłe cięcie...
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA