Harley-Davidson Apex Predator - oto najlepszy custom Bitwy Królów

Oto zwycięzca ostatniej, finałowej Bitwy Królów Harley-Davidson. W finale pokonał zwycięzców ostatnich pięciu corocznych konkursów na najlepszego customa Harley-Davidson

Bitwa królów Harley-Davidson
Harley-Davidson Apex Predator - zwycięzca ostatecznej Bitwy Królów 2020 - salon Querétaro

Najlepsze customy Harley-Davidson

Bitwa Królów, czyli „Battle of Kings” to coś co fani motocykli customowych śledzą z wypiekami na twarzy. Od pięciu lat Harley-Davidson organizuje ten ogólnoświatowy konkurs dla salonów marki na najlepszego customa zbudowanego na bazie motocykla Harley-Davidson. Zasady zmieniały się z roku na rok dając coraz większą swobodę artystom i tunerom. Po pięciu latach przyszedł czas na ostateczną batalię dla najlepszych customów wyłonionych podczas 5 ostatnich lat konkursu. Tylko jeden mógł zdobyć tytuł Króla Królów, czyli najlepszego customa w historii konkursu Bitwy Królów.

Zwycięzca Bitwy Królów - Apex Predator

W finałowej walce udział wzięło 15 motocykli z 15 salonów, łącznie z 11 krajów, które startowały w poprzednich, jak również w tej edycji Bitwy Królów i zdobyły najwyższe wyróżnienia. Platformą, czyli bazą dla tych motocykli był kultowy Harley-Davidson Sportster. Na wszystkie motocykle oddano ponad 50 000 głosów z całego świata i wyłoniono zwycięski salon z Meksyku. Nagrodę główną i tytuł Króla Królów, czyli ostatecznego zwycięzcy Battle of Kings zgarnął salon Querteraro, który zbudował przepiękną bestię – Harley-Davidson Apex Predator na bazie Sportstera XR 1200. Zespół zwycięzców tworzą Agustin Anguino, Luis Fernando Perea, Rodrigo Perez, Eduardo Trejo i Yeyo.

Ostateczna Bitwa Królów dobiegła końca! Zwycięzca i Król Królów to Apex Predator.

Myślą przewodnią projektu było hasło: „urodzony, by atakować bez powodu, urodzony by żyć bez rywala” (Born to attack without a challenge. Born to live without rival). Efekt końcowy naprawdę zapiera dech. Agresywny i niebanalny wygląd naprawdę może się podobać. Takie detale jak centralnie poprowadzony, wykonany ręcznie układ wydechowy, widelec USD Showa Big Piston Fork, ekran TFT, i wiele elementów wykonanych ręcznie przez ekipę: manetki, tył motocykla, podnóżki, siodło i wloty powietrza nadają Apex Predatorowi konkretnego charakteru, a całości dopełnia lakier Sterling Green. Sama nazwa i wyposażenie w konkretne zawieszenia i hamulce wskazuje na to że to prawdziwy pożeracz zakrętów co w przypadku motocykli Harley-Davidson nigdy nie było tak oczywiste. Gratulujemy bo projekt wykląda naprawdę super!

Bitwa królówHarley-Davidson
Harley-Davidson Apex Predator - zwycięzca ostatecznej Bitwy Królów 2020 - salon Querétaro
Bitwa królówHarley-Davidson
Harley-Davidson Apex Predator - zwycięzca ostatecznej Bitwy Królów 2020 - salon Querétaro
Bitwa królówHarley-Davidson
Harley-Davidson Apex Predator - zwycięzca ostatecznej Bitwy Królów 2020 - salon Querétaro

Drugie miejsce w Bitwie Królów

Drugie miejsce zajął projekt pochodzący z salonu z Aten - Gryps na bazie modelu Roadster, a dodatkowe wyróżnienie wyznaczone przez wiceprezesa do spraw stylistyki i design Harley-Davidson Motor Company – Brada Richardsa zdobył salon Harley-Davidson Thunderbike z Niemiec, za model Emperor.

Bitwa królówHarley-Davidson
Drugie miejsce w Bitwie Królów - Gryps z Grecji

Bitwa królówHarley-Davidson
Wyróżnienie specjalne w Bitwie Królów - niemiecki Emperor

Polski Harley-Davidson w konkursie

W finałowej Bitwie Królów wziął udział również polski projekt szczecińskiego salonu Harley-Davidson Szczecin. The Iron RR był przedstawicielem Europy Środkowowschodniej i zwycięzcą regionalnej edycji 2018.

Bitwa królówHarley-Davidson
Polacy też startowali w Bitwie Królów - oto custim The Iron RR ze Szczecina

Naszym zdaniem bardziej stylowy niż zwycięzca, i bardziej w klimacie H-D custom był projekt z Japonii, czyli Melville, lub brytyjski projekt Choo Choo, ale wydały się jednak chyba zbyt oczywiste i zbyt „harleyowe”. Z bardziej oryginalnych wyżej od zwycięzcy postawilibyśmy chyba też zdobywcę drugiego miejsca, czyli Grypsa. A jakie są wasze typy? Pozostałych kandydatów możecie zobaczyć na customkings.harley-davidson.com.

Jon Bekefy, dyrektor generalny ds. marketingu w Harley-Davidson Motor Company, pogratulował zwycięzcom konkursu:

Bitwa Królów 2020 o tytuł Króla Królów była hołdem dla ponad 60 lat jazdy legendarnej platformy Sportster oraz świętem talentów i dziedzictwa, które nasi dealerzy codziennie kultywują w salonach Harley-Davidson na całym świecie. Maszyna Apex Predator stworzona przez Harley-Davidson Querétaro jest najlepszym odzwierciedleniem elastyczności i możliwości modyfikacji motocykli Sportster.”

Zobacz także: zapowiedź konkursu Bitwa Królów 2020

REKLAMA