Harley-Davidson: Bitwa Królów rozstrzygnięta!

Grecy zainspirowali się boginią Nyks. Siły nadprzyrodzone im sprzyjały nie tylko przy przebudowie H-D Sportstera Irona 883, ale również w finale. Znamy zwycięzcę Bitwy Królów 2016!

Harley-Davidson
Harley-Davidson: Bitwa Królów 2016.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu "Bitwa Królów" i zdobywcą tytułu "Król Custom 2016" jest motocykl inspirowany boginią ciemności i uosobieniem nocy, czyli córą Chaosu o imieniu Nyks. Maszyna została zbudowana przez Paschalisa Tsalamagkasa i Yannisa Kourougiaourisa w Atenach. Złożone z ekspertów jury wybrało ją spośród 12 maszyn, które zakwalifikowały się do finału. Ekipa z ateńskiego salonu Harley-Davidson zbudowała cafe racera zainspirowanego starożytną boginią nocy - mroczną postacią obdarzoną wielką mocą i pięknem. Od tyłu motocykl przypomina węża, a od przodu panterę - oba te gatunki s nocnymi łowcami. Czarny błyszczący lakier ze srebrnymi płatkami przypomina rozgwieżdżone niebo. Paschalis Tsalamagkas z ateńskiego salonu H-D: "Gdy postanowiliśmy zbudować tą maszynę, nie oczekiwaliśmy, że zajdziemy tak daleko. To zaszczyt otrzymać tytuł Króla Custom 2016. Chciałbym podziękować całej naszej ekipie i wszystkim, którzy pomogli nam w projekcie."

211 salonów z Europy oraz Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) walczyło o tytuł Króla Custom w konkursie, który polegał na zaprojektowaniu i zbudowaniu motocykla custom na bazie modelu Sportster Iron 883. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy miał formę krajowego i regionalnego głosowania internetowego, podczas którego oddano ponad 65 000 głosów! Drugi zaś polegał na rywalizacji krajowych i regionalnych laureatów. "Bitwę Królów" zwieńczyło przyznanie nagrody podczas imprezy "Wheels&Waves" w Biarritz we Francji. Wśród członków tegorocznego jury "Bitwy Królów" znaleźli się: Gary Inman, magazyn Sideburn; Thor Drake, SeeSeeMotorcycles; FabriceRoux, magazyn MotoHeroes; David Borras, El Solitario; Jerome Alle, SouthsidersMotorcycle Club oraz Michael Spaeth, Consumer Segment LeadOutreach w firmie Harley-Davidson.

Rodzina Sportster jest amerykańską ikoną motocyklizmu od 1957 roku. To najczęściej przerabiane Harleye. Tak jak jego przodkowie, nowy Iron 883 stanowi idealną bazę do przeróbek i nadania własnego stylu.

"W napięciu obserwowaliśmy, jak nasze salony podnoszą poprzeczkę w tegorocznym konkursie. Możemy z całą pewnością powiedzieć, że bardzo nas zaskoczyła kreatywność zespołów i  dbanie o każdy szczegół", powiedział Mike Johnstone, Director of Marketing Operations w Harley-Davidson EMEA.

Iron 883 jest jednym z najpopularniejszych modeli Harley-Davidson z rodziny Sportster. Nowy Iron 883 jest wyposażony w silnik o pojemności 883 cm3 Evolution V-Twin. Czerpiąc inspiracje z konstruowanych w garażu bobberów, Iron 883 celowo ma surowe i nieregularne krawędzie - ucieleśnia wszystkie cechy Harleya - indywidualność, bunt i wolność. Motocykle Dark Custom to undergroundowa, współczesna twarz motocykli Harley-Davidson: odarta z dodatków i charakteryzująca się konstrukcją w stylu retro.

Zobacz również:
REKLAMA