Harley-Davidson Custom 1250. Najpotężniejszy cruiser z Milwaukee już w lipcu!

Custom będzie kolejnym modelem Harleya-Davidsona z silnikiem Revolution Max. Producent zapowiedział premierę na 13 lipca.

  • Premiera kolejnego motocykla z silnikiem Revolution Max odbędzie się w połowie lipca. 
  • Chcielibyśmy, żeby był to Bronx, ale raczej będzie to coś w rodzaju customa pokazanego jako koncept w ubiegłym roku.
  • Jest możliwe, że w tym modelu silnik będzie mieć mniej mocy ale lepszy przebieg momentu obrotowego.

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli myślicie, że Harley-Davidson zaprojektował silnik Revolution Max tylko do modelu Pan America, to spieszymy, by wyprowadzić was z błędu. Jeszcze przed premierą adventure'a producent sugerował, że najmocniejsza w historii jednostka napędowa z Milwaukee zasili także inne motocykle, w tym coś o wymownej nazwie custom.

Spostrzegawczy mogli zauważyć kilka ujęć prototypowego modelu w… filmach promujących Pan Americę. Sprzęt określany jako "custom" był napędzany, rzecz jasna, V-twinem Revolution Max o pojemności 1250 cm3. Oryginalnie jednostka napędowa dysponuje mocą 150 KM i 127 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co czyni ją najmocniejszym silnikiem, jaki kiedykolwiek seryjnie trafił do Harleya-Davidsona.

Harley-Davidson Custom 1250Harley-Davidson

Revolution Max ma specyfikę odmienną niż pozostałe silniki HD. W dolnym zakresie obrotów jest dość spokojny i łatwy do opanowania; temperament pokazuje dopiero od około 4 tys. obrotów, gdzie, inaczej niż pozostałe jednostki z Milwaukee, czuje się bardzo dobrze. To czyni go świetnym wyborem do motocykla typu streetfighter. Czy tajemniczy custom będzie rozwinięciem genialnego projektu Bronx, zamkniętego przez Jochena Zeitza?

Może się tak zdarzyć, choć ujęcia, które mogliśmy zobaczyć na filmie promocyjnym wskazują raczej na bardziej cruiserowy styl. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że streetfighter, o ile w ogóle się pojawi, będzie jednym z kolejnych modeli zbudowanych w oparciu o jednostkę Revolution Max. Zdjęcie opublikowane przez producenta w informacji prasowej przypomina nam bardziej model koncepcyjny pokazany w ubiegłym roku.

Harley Davidson Custom 1250Harley-Davidson

Jest bardzo prawdopodobne, że producent, dla poprawienia przebiegu momentu obrotowego, zdecyduje się obniżyć nieco moc. Zdjęcie ujawnione przez HD potwierdza to, co widzieliśmy w urywkach filmu z modelem Pan America – podwójny, wysoko poprowadzony wydech i zbiornik paliwa z fajnym, hippisowskim logo. Premierę tego motocykla zapowiedziano na 13 lipca. Czekamy!

Przeczytaj także: cruiser z silnikiem z modelu Pan America!

zobacz galerię

Zobacz również:
Informacje o BMW R 1300 GS – następcy aktualnego modelu R 1250 GS, pojawiają się już od miesięcy. Dziennikarze naszego siostrzanego magazynu Motorrad zasugerowali, że wersja Adventure może otrzymać silnik o pojemności 1400 cm3 – większy niż w standardowej wersji.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA