Harley-Davidson Electra Glide Revival. Opis, dane techniczne, zdjęcia, cena

Harley-Davidson odsłonił dziś Electrę Glide Revival – pierwszy motocykl z przygotowywanej kolekcji "Ikony", w ramach której producent przypomni najważniejsze maszyny ze swojej historii.

  • Electra Glide Revival to pierwszy z serii motocykli "Icons", inspirowanych historycznymi modelami H-D.
  • Sprzęt wygląda zacnie i stylistycznie przywołuje początki Electry, ale na pokładzie bogato.
  • Cena niska nie jest, w dodatku produkcja będzie dość mocno ograniczona.

REKLAMA

REKLAMA

Motocykle oferowane w ramach kolekcji "Ikony" będą oferowane w ściśle limitowanych seriach. Łatwo się domyślić, że zakup wybranego modelu będzie graniczył z cudem i wymagał pokaźnego stanu konta. Każdy egzemplarz otrzyma unikalny numer i certyfikat autentyczności. Harley planuje prezentację najwyżej dwóch modeli w ciągu roku. Produkcja tej maszyny zostanie ograniczona do jednej serii 1500 egzemplarzy.

Electra Glide Revival, o którym niedawno wspominaliśmy, to pierwszy motocykl z tej serii. Wygląd inspirowany jest modelem Electra Glide z 1969 roku, pierwszym motocyklem Harley-Davidson z elektrycznym rozrusznikiem i owiewką batwing, które stała się później charakterystycznym elementem motocykli z Milwaukee.

Harley Davidson Electra Glide Revival 2021Harley-Davidson

Pierwsze egzemplarze modelu Electra Glide z 1969 roku wyposażane były w owiewki i kufry z włókna szklanego w białym kolorze. Nawiązaniem do tego faktu są wykończenia limitowanej wersji Revival w kolorze Birch White. Motocykl wyposażony został także w emblemat z epoki pierwszej Electry i nazwę modelu umieszczoną na na przednim błotniku. Model Electra Glide Revival oferowany będzie tylko w jednym schemacie kolorystycznym, nawiązującym do oryginalnej kolorystyki z 1969 roku.

Harley Davidson Electra Glide Revival 2021Harley-Davidson

REKLAMA

Maszyna pełna jest smaczków stylistycznych, tak miłych oku fana marki. Znajdziemy tutaj pojedyncze siodło z czarno-białym obszyciem i chromowanym relingiem, osadzone na regulowanym amortyzatorze śrubowym, nawiązujące do modeli Harley-Davidson FL z lat 60. Chromowane szprychowe koła stalowe i szerokie opony z białymi pasami podkreślają klasyczny styl Electry, podobnie jak charakterystyczne dla pierwowzoru relingi przedniego błotnika i osłon kufrów.

Do napędu tej ikony stylu wykorzystano big twina Milwaukee Eight 114 o pojemności 1868 cm3. Silnik generuje pokaźny moment obrotowy 158 Nm przy 3250 obr/min i moc 90 KM. Klasyczny styl nie oznacza bynajmniej, że producent pożałował swojej elektroniki. Na pokładzie znalazł się Harley-Davidson Reflex Defensive Rider Systems (RDRS): działający w zakręcie C-ABS z układem hamulcowym C-ELB, system kontroli trakcji C-TCS, system kontroli poślizgu DSCS i układ utrzymywania pojazdu podczas ruszania na wzniesieniu HHC.

Harley Davidson Electra Glide Revival 2021Harley-Davidson

Oprócz tego kierowca ma do dyspozycji system multimedialny Boom! Box GTS z kolorowym ekranem dotykowym i nawigacją, obsługujący polecenia głosowe, a także aplikację Android Auto i Apple CarPlay. Motocykl powinien teoretycznie wkrótce pojawić się u dealerów. Cena? około 139 tys. zł.

Przeczytaj także: test Harleya-Davidsona Electry Glide

zobacz galerię

Zobacz również:
Unikalne detale, nienaganny styl i brytyjski wyścigowy sznyt – nowy Triumph Scrambler 1200 Steve McQueen Edition to najpiękniejsza wersja modelu Scrambler w historii, choć myśleliśmy, że nic już nie przebije wersji Bond Edition.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA