Harley-Davidson Fat Boy z klocków LEGO

Lego przygotowało kolejną propozycję dla motocyklistów. W sierpniu do sprzedaży trafi model Harleya-Davidsona do złożenia z 1023 klocków. 

Oto Harley-Davidson Fat Boy z serii LEGO Creator. Prawdziwa gratka dla fanów maszyn z Milwaukee. Zestaw składający się z 1023 klocków trafi na półki sklepów 1 sierpnia 2019 roku.

Miniaturka Harleya mierzy 33 cm długości, 20 cm wysokości i 18 cm szerokości. Choć to tylko zabawka, odwzorowanie detali robi ogromne wrażenie. To nie wszystko. Jeśli obrócisz tylne koło tłoki w kultowym silniku również zaczną się poruszać. Mimo niewielkich rozmiarów, w tej zabawce działa także: manetka gazu, dźwignia hamulca i dźwignia sprzęgła, a także boczna podstawka. Oko cieszą też detale w postaci kierownicy, wydechów, lusterek czy kierunkowskazów. 

Stworzenie modelu motocykla Harley-Davidson z klocków było niezwykle interesującym zadaniem – powiedział Mike Psiaki, główny projektant w Lego.Model ten odzwierciedla legendarny design, zaawansowaną technologię oraz wszelkie szczegóły tego kultowego motocykla, zapewniając niesamowite wrażenia przy jego składaniu i będąc wyjątkowym elementem kolekcji dla entuzjastów motocykli Harley-Davidson oraz fanów Lego, niezależnie od wieku – dodał na koniec.

 

REKLAMA

REKLAMA

Zobacz też: BMW R 1200 GS Adventure z Lego Technic

Harley z klocków, Fat Boy legoHarley-Davidson

Autentyczność designu Harleya-Davidsona jest wynikiem ciężkiej pracy przy opracowaniu wszystkich detali – stwierdził Brad Richards, wiceprezes ds. stylistyki i designu w firmie Harley-Davidson.Przyglądamy się każdej nakrętce w motocyklu, wszystkim wykończeniom i wszystkim, nawet najdrobniejszym detalom. Praca przy tym projekcie z zespołem firmy Lego umożliwiła nam pracę na tym samym poziomie szczegółowości przy wspólnym produkcie oraz celebrowanie marki, która stymulowała wyobraźnię i kreatywność wielu z pracowników firmy Harley-Davidson, w tym moją, już od najmłodszych lat – podkreślił Richards.

Harley-Davidson LEGO

To nie koniec! Dla uczczenia wprowadzenia nowego modelu na rynek, projektanci LEGO stworzyli zbudowany z ok. 6000 specjalnych elementów model Fat Boya w skali 1:1. Maszyna jest wyposażona w części powlekane srebrem, sterowanie za pośrednictwem Wi-Fi. Działa w niej klakson i lampy. Wszystko jak w prawdziwym Fat Boy'u.

Ten wyjątkowy model, którego budowa pochłonęła 865 godzin pracy, jest wykonany dokładnie z 69 569 klocków i będzie prezentowany w wybranych sklepach LEGO oraz podczas imprez firmy Harley-Davidson.

zobacz galerię

Zobacz również:
Prace nad podniesieniem kwot mandatów są na finiszu – twierdzą urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Planowane jest także powiązanie cen polis OC ze stanem punktów karnych.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA