[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
4.7

Harley-Davidson Fat Boy z klocków LEGO

Lego przygotowało kolejną propozycję dla motocyklistów. W sierpniu do sprzedaży trafi model Harleya-Davidsona do złożenia z 1023 klocków. 

Oto Harley-Davidson Fat Boy z serii LEGO Creator. Prawdziwa gratka dla fanów maszyn z Milwaukee. Zestaw składający się z 1023 klocków trafi na półki sklepów 1 sierpnia 2019 roku.

Miniaturka Harleya mierzy 33 cm długości, 20 cm wysokości i 18 cm szerokości. Choć to tylko zabawka, odwzorowanie detali robi ogromne wrażenie. To nie wszystko. Jeśli obrócisz tylne koło tłoki w kultowym silniku również zaczną się poruszać. Mimo niewielkich rozmiarów, w tej zabawce działa także: manetka gazu, dźwignia hamulca i dźwignia sprzęgła, a także boczna podstawka. Oko cieszą też detale w postaci kierownicy, wydechów, lusterek czy kierunkowskazów. 

REKLAMA

Stworzenie modelu motocykla Harley-Davidson z klocków było niezwykle interesującym zadaniem – powiedział Mike Psiaki, główny projektant w Lego.Model ten odzwierciedla legendarny design, zaawansowaną technologię oraz wszelkie szczegóły tego kultowego motocykla, zapewniając niesamowite wrażenia przy jego składaniu i będąc wyjątkowym elementem kolekcji dla entuzjastów motocykli Harley-Davidson oraz fanów Lego, niezależnie od wieku – dodał na koniec.

 

REKLAMA

REKLAMA

Zobacz też: BMW R 1200 GS Adventure z Lego Technic

Autentyczność designu Harleya-Davidsona jest wynikiem ciężkiej pracy przy opracowaniu wszystkich detali – stwierdził Brad Richards, wiceprezes ds. stylistyki i designu w firmie Harley-Davidson.Przyglądamy się każdej nakrętce w motocyklu, wszystkim wykończeniom i wszystkim, nawet najdrobniejszym detalom. Praca przy tym projekcie z zespołem firmy Lego umożliwiła nam pracę na tym samym poziomie szczegółowości przy wspólnym produkcie oraz celebrowanie marki, która stymulowała wyobraźnię i kreatywność wielu z pracowników firmy Harley-Davidson, w tym moją, już od najmłodszych lat – podkreślił Richards.

REKLAMA

Harley-Davidson LEGO

To nie koniec! Dla uczczenia wprowadzenia nowego modelu na rynek, projektanci LEGO stworzyli zbudowany z ok. 6000 specjalnych elementów model Fat Boya w skali 1:1. Maszyna jest wyposażona w części powlekane srebrem, sterowanie za pośrednictwem Wi-Fi. Działa w niej klakson i lampy. Wszystko jak w prawdziwym Fat Boy'u.

Ten wyjątkowy model, którego budowa pochłonęła 865 godzin pracy, jest wykonany dokładnie z 69 569 klocków i będzie prezentowany w wybranych sklepach LEGO oraz podczas imprez firmy Harley-Davidson.

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij