Harley-Davidson Sport Glide - nowa maszyna z Milwaukee

Nowy Harley-Davidson Sport Glide to fabryczny custom stworzony z myślą zarówno o krótkich przejażdżkach jak i o długich trasach.

Ta maszyna to prawdziwy kameleon, ma bowiem odpinane kufry i zdejmowaną owiewkę. Tym sposobem uniwersalny bike nadaje sie zarówno do spokojnego miejskiego lansu jak i do dalekich wypadów na kręte drogi i bezkresne autostrady.Sport Glide to dziewiąty model oparty na zupełnie nowej platformie Harley-Davidson Softail, najnowszy z serii 100 najważniejszych motocykli, które firma planuje wprowadzić na rynek do roku 2027.

Nowe podwozie modelu Sport Glide zaprojektowano w taki sposób, by było lekkie i sztywne, a jednocześnie zapewniało poręczność, zwrotność i precyzję prowadzenia. O osiągi dba mocowany na sztywno silnik Milwaukee-Eight 107 V-Twin generujący prawdziwą górę momentu obrotowego - 145 Nm przy 3250 obr/min.

Odczepiana owiewka osłania klatkę piersiową motocyklisty przed wiatrem, pozwalając jednocześnie poczuć go na twarzy. Jest mocowana do widelca za pomocą zacisków, dzięki czemu jej montaż i demontaż są niezwykle szybkie i łatwe. Jeżeli ochrona przed wiatrem okaże sie za słaba, zawsze można wymienić standardową szybę 1,5-calową na delikatnie przydymioną 5,5-calową, dostępną w ofercie oryginalnych akcesoriów.

Sztywne, zamykane kufry są eleganckie. Łatwo je załadować i rozładować, zaś jeździec w siodle może je otworzyć jedną ręką. Poza tym dzięki systemowi szybkiego montażu z niemal niewidocznymi mocowaniami można je zdemontować w ciągu kilku sekund. Łączna pojemność kufrów wynosi 25,5 l.

Maszynę można też wyposażyć w dodatkowe oparcie sissy bar, bagażnik lub stelaż Tour-Pak - wszystkie z całkowicie nowym systemem zaczepów HoldFast zaprojektowanym specjalnie dla nowej platformy Softail. Podobnie jak kufry i owiewka Sport Glide, także akcesoria HoldFast można zamontować i zdjąć w kilka sekund, przywracając maszynie wygląd surowego cruisera.

Szerokie, wygodne siodło oraz wysunięte do przodu podnóżki tworzą ergonomiczną pozycję kierowcy, a odległość siodła od asfaltu to to jedynie 653 mm.

Znakiem charakterystycznym maszyny jest reflektor LED Daymaker wyróżniający się charakterystycznym pierścieniem LED. W wyposażeniu standardowym motocykl ma też gniazdko USB, bezkluczykowy włącznik zapłonu oraz inteligentny system zabezpieczający Harley-Davidson Smart Security.

Nowy widelec upside-down z lagami o średnicy 43 mm zapewnia sztywność przodu, stabilność i precyzyjne prowadzenie. W Sport Glide zastosowano również zupełnie nowe, tylne zawieszenie typu monoshock z zewnętrzną regulacją napięcia wstępnego sprężyny za pomocą łatwo dostępnego pokrętła przy zbiorniku oleju. Zawieszenie można więc łatwo dostosować do wagi bagażu i pasażera, zachowując jego optymalną wydajność oraz geometrię.

Hamulce wspiera ABS. Sport Glide sunie na nowych, aluminiowych kołach Mantis, 18-calowym przednim i 16-calowym tylnym, obleczonych w opony Michelin Scorcher 31.

Czarny V2 Milwaukee-Eight 107 wyposażono w podwójne wałki wyrównoważające eliminują drgania podczas pracy na biegu jałowym, pozwalając jednocześnie poczuć kierowcy charakter jednostki napędowej przy wyższych prędkościach. Silnik jest sztywno zamontowany w ramie co dodatkowo usztywnia podwozie, zaś najgorętsze obszary głowic poprawia chłodzenie płaszczem olejowym.

Wydech typu 2-w-1 z czarnym tłumikiem nadaje maszynie sportowego charakteru, zaś układ elektronicznego sterowania przepustnicą pozwolił na zastosowanie w standardzie elektronicznego tempomatu.

Kierowcy pragnący większej mocy homologowanego silnika Milwaukee-Eight w swoim modelu Sport Glide mogą wybierać spośród oryginalnych części i akcesoriów tuningowych Harley-Davidson Screamin’ Eagle: od tłumika Street Cannon Stage I i udoskonalonego układu dolotowego po zestaw modyfikujący Stage IV, takie jak np. zwiększenie pojemności do 1868 cm3 i maksymalne podniesienie mocy!

Aby uzyskać więcej informacji na temat modelu 2018 Harley-Davidson Sport Glide wejdź na stronę: www.harley-davidson.pl

REKLAMA