Harley-Davidson pokazał swoją rocznicową kolekcję na sezon 2023

Tak, tak, w tym roku mija równe 120 lat, od kiedy na drogi wyjechały motocykle Harley-Davidson. Okrągłą rocznicę firma z Milwaukee postanowiła uczcić rocznicową kolekcją motocykli. 

Harley Davidson 2023 Harley-Davidson

Jak zapowiada Harley-Davidson, już w styczniu firma rozpoczyna trwające okrągły rok obchody 120-lecia swojego istnienia, prezentując pierwszą partię nowych motocykli na sezon 2023. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć motocykli dostępnych w limitowanej edycji wyróżniających się  ekskluzywnym lakierem i detalami podkreślającymi okrągłą rocznicę istnienia marki.

Oferta na rok 2023 to również podrasowana wersja Harley-Davidson Breakout, nowy model wagi średniej Nightster Special oraz odświeżony model trójkołowca Freewheeler.

Dopełnieniem modeli Anniversary jest rocznicowa kolekcja akcesoriów i odzieży i Harley-Davidson MotorClothes. Wszystkie je możesz zobaczyć na  stronie www.harley-davidson.pl.

 

Od 1903 roku Harley-Davidson jest pionierem w projektowaniu, technologii i osiągach amerykańskich motocykli, a dziś rozpoczynają się trwające rok obchody 120. rocznicy Harley-Davidson”. powiedział Jochen Zeitz, prezes, i dyrektor generalny Harley-Davidson. „Cieszymy się, że możemy zaprezentować pierwszą partię nowych motocykli Harley-Davidson z rocznika 2023, a kolejne pokażemy w dalszej części roku. Rok 2023 będzie niezapomnianym kamieniem milowym dla firmy, świętującym historię, kulturę i społeczność Harley-Davidson – mamy nadzieję, że do nas dołączycie.

 

Modele rocznicowe 120th Anniversary

Limitowana wersja modelu CVO  Road Glide  Limited Anniversary wyróżnia się jednym z najbardziej skomplikowanych schematów malowania, jakie do tej pory stworzył Harley-Davidson. Warstwa w kolorze Heirloom Red jest nałożona na kolor bazowy Anniversary Black i dodatkowo podkreślona jaskrawoczerwonymi paskami pinstripe oraz ręcznie nakładaną złotą farbą. Subtelne cienie przedstawiają głowę i skrzydła szybującego orła. Pozłacany medalion na zbiorniku także  przedstawia skrzydła orła, kultowy symbol marki Harley-Davidson. Dodatkowo w tym modelu zobaczysz siodło obszyte luksusową alcantarą ozdobioną złoto-czerwonymi szyciem oraz haftowanym logo CVO. Wstawki w kolorze złotym na układzie napędowym oraz jasnoczerwone pokrywy zaworów i kołnierze osłon popychaczy uzupełniają stylowego wyglądu. Ten motocykl zostanie wyprodukowany tylko w 1500 egzemplarzach! Każda sztuka będzie miała indywidualny numer wygrawerowany laserowo na insercie konsoli zbiornika paliwa.

 

Harley Davidson 2023Harley-Davidson

 

Specjalne malowanie z okazji 120-lecia ale w nieco innym schemacie kolorystycznym będą dostępne w pozostałych sześciu rocznicowych modelach Harley-Davidson. Każdy z nich pokrywa klasyczny schemat malowania z błyszczącym lakierem Heirloom Red jako kolorem bazowym. Panele są obrysowane jaskrawoczerwonymi paskami pinstripe i wypełnione ciemniejszym odcieniem Midnight Crimson. Dodatkowo modele te są ozdobione logo na zbiorniku z lecącym orłem oraz czerwonymi wstawkami na układzie napędowym. Siedzenia będą miały gustowne ciemnoczerwone panele na bokach oraz haftowany złotym kolorem napis Harley-Davidson.

 

Harley Davidson 2023Harley-Davidson

 

Rocznicowe malowania będą dostępne dla następujących modeli seryjnych:

  • Ultra Limited Anniversary (produkcja limitowana - 1300 szt.)
  • Tri Glide Ultra Anniversary (1100 szt.)
  • Street Glide Special Anniversary /Black Finish (1600 szt.)
  • Road Glide Special Anniversary /Black Finish (1600 szt.)
  • Fat Boy 114 Anniversary (3000 szt.)
  • Heritage Classic 114 Anniversary /Chrome Finish (1700 szt.)

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA