Harley wręczył koronę "Króla Customów" - Czesi mają powody do radości

Korona "Króla Customów" wręczona na festiwalu Wheels & Waves we Francuskim Biarritz trafiła do ekipy z salonu Harley-Davidson Prague.

W ostatni weekend, miłośnicy motocykli z całej Europy zjechali się do francuskiego miasteczka Biarritz na coroczną imprezę Wheels & Waves. Z tej okazji Harley zaprezentował gamę modeli Dark Custom, oraz wiele maszyn historycznych i customów. Ogłoszono również zwycięzcę prestiżowego konkursu Bitwa Królów, w którym udział wzięli pracownicy autoryzowanych salonów dealerskich Harley-Davidson z całej Europy. Tworzyli oni stylizacje na bazie modelu Street 750, a jako że popisali się wyobraźnią i umiejętnościami - w alka była zaciekła.

Kilka tygodni wcześniej, w wyniku głosowania, wyłoniono pięciu finalistów – z Czech, Francji, Niemiec, Norwegii i Cypru – którzy starli się po raz ostatni, prezentując swoje umiejętności przed eksperckim jury.

W efekcie tytuł Europejskiego Króla Customów trafił do praskiego dealer Harley-Davidson Prague a zdobył ją projekt SHDB 04. H-D Street 750 został tutaj gruntownie przebudowany przez Ondreja Odehnala (mechanika), Bohousa Menzla (produkcja), Wojtę Vavrinę (zarządzanie projektem), Jardę Vavrinę (pomysł i projekt) oraz Olafa Pugnera (lakierowanie).

„Zainspirowały nas dwie znakomite maszyny: Lotus C01 i chromowane linie Bell and Ross Softail” – wyjaśnił Ondrej. Personalizacja oznaczała tutaj poważne zmiany, które objęły: ręcznie wykonane metalowe elementy, ekran dotykowy, moduł FP3, kierownicę, lusterka, światła LED, przewody hamulcowe, podnóżki i klamki. Czeski zespół przebudował także zbiornik, przedni błotnik i boczna stopkę, skrócił tylną ramę, a nawet zastąpił prędkościomierz… telefonem.

Oprócz maszyn konkursowych i zabytków, ekipa z Milwaukee pokazała też gamę modeli  Dark Custom, która nawiązującą do buntowniczych korzeni marki sięga tez po elementy nowoczesne tworząc w ten sposób miejską wersję tradycyjnej stylizacji custom. W tej gamie maszyn znajdują się modele takie, jak Forty-Eight, Iron 883 i Street 750.

Zobacz również:
REKLAMA