Hayabusa miała być groteskowa!

Po dziesięciu latach od premiery "Sokoła Wędrownego" czyli Suzuki Hayabusy 1300, jego konstruktor Koji Yoshiura przyznał, że ten motocykl miał być brzydki.

W ekskluzywnym wywiadzie udzielonym angielskim dziennikarzom Koji Yoshiura opowiada jak to było naprawdę z Hayabusą:

"Założenie było takie by stworzyć niepowtarzalny nowoczesny design, który nie zestarzeje się w kilka lat. Styl który będzie "twarzą" Suzuki.
Zbudowanie najszybszego seryjnego motocykla nigdy nie było głównym celem. Początkowo Hayabusa miała być zasilana silnikiem o pojemności od 900 do 1100 cm3 gdyż taki był główny target rynku motocyklowego.

Jednak chcieliśmy również zbudować motocykl, który znakomicie się prowadzi, świetnie przyśpiesza i jest bardzo mocny i oryginalnie wygląda. Specjalnie dla klientów stał się najszybszym produkowanym motocyklem.
Moim zamiarem było stworzenie niejako groteskowego wyglądu, designu, który spowoduje mocną reakcję.
Dzięki temu, kiedy model pojawił się na rynku i zdobył popularność ludzie zainteresowali się nietypowym wyglądem i design Hayabusy utkwił im w pamięci."

Źródło: MCN

Zobacz również:
Sejmowa Komisja Infrastruktury opowiedziała się za odrzuceniem projektu zakładającego między innymi zwiększenie minimalnego odstępu od wyprzedzanego roweru lub motocykla do 1,5 m.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA