Hayabusa w unikalnej wersji. Suzuki składa hołd wybitnemu zawodnikowi

Wycofujące się z rywalizacji sportowych Suzuki wykonało symboliczny gest w stronę jednej z najważniejszych postaci w swojej wyścigowej historii – Sylvaina Guintoliego. Producent przygotował specjalny egzemplarz Hayabusy.

Nagła i dość niespodziewana decyzja Suzuki o wycofaniu się z rywalizacji wyścigowej (MotoGP i EWC) spowodowała niemałe zamieszanie świecie motorsportu. Rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania rozwiązania, które zapełniłoby dziurę po, bądź co bądź, ważnym teamie. Wobec zapowiedzianego zakończenia inwestowania w rozwój technologii wyścigowych, fani marki zaczęli zaś zastanawiać się nad przyszłością Hamamatsu w sytuacji, gdy wygasa jedyny w zasadzie impuls do rozwoju działu motocykli.

Suzuki Hayabusa GuintoliSuzuki

Na pożegnanie Suzuki chce jednak zaznaczyć swój ślad, pozostawić po sobie dobre wspomnienia i rozliczyć się z przeszłością. Przy okazji zdobytego w ubiegłym roku przez team Yoshimura-SERT Motul mistrzostwa Endurance World Championship, producent postanowił uhonorować jednego z najważniejszych kierowców w historii ścigania pod szyldem Suzuki – Sylvaina Guintoliego. Motocyklista, obok Joana Mira, uważany jest za jednego z architektów sukcesu Suzuki w MotoGP w 2020 r. Jego wkład w rozwój GSX-RR uznaje się za jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na zajmowane w MotoGP pozycje.

Suzuki Hayabusa GuintoliSuzuki

Francuski kierowca związany jest z japońską marką zarówno przy MotoGP, gdzie pełni rolę kierowcy testowego i zawodnika rezerwowego, jak i EWC, gdzie tworzy team z Greggiem Blackiem i Xavierem Siméonem. Wycofanie się Suzuki z wyścigów pozbawia zatem Guintoliego aż dwóch lukratywnych kontraktów naraz. Być może prezent od Hamamatsu jest więc formą przeprosin.

Suzuki Hayabusa GuintoliSuzuki

Suzuki przygotowało unikalną wersję malowania Hayabusy, nawiązującą do czerwono-niebiesko-czarnego schematu kolorów GSX-R-a, na którym Guintoli jeździł w EWC. Niestety, poza charakterystycznym malowaniem, motocykl to w pełni seryjna wersja Hajki. Nie zdecydowano się nawet na akcesoryjne wydechy Yoshimury.

Suzuki Hayabusa GuintoliSuzuki

Jeśli marzy ci się takie malowanie, będziesz musiał poradzić sobie we własnym zakresie, albo poczekać aż Guintoli zdecyduje się sprzedać motocykl. Wersja ta powstała bowiem tylko w jednym egzemplarzu…

Suzuki Hayabusa GuintoliSuzuki

Przeczytaj także: Suzuki wycofuje się z MotoGP.

Zobacz również:
REKLAMA