Hayden w WSBK w przyszłym sezonie

Nicky Hayden, mistrz świata MotoGP z 2006 roku opuszcza szeregi zawodników Grand Prix. To jego ostatni sezon w najlepszej kategorii wyścigowej świata.

Facebook

Nicky Hayden po 12 latach spędzonych w MotoGP opuszcza szeregi zawodników Grand Prix. 34-letni Amerykanin od dwóch sezonów zmaga się z poważną kontuzją prawego nadgarstka i prezentuje zdecydowanie słabszą dyspozycję. Nie pomaga mu też przeciętny motocykl. Dlatego popularny Kentucky Kid podjął decyzję o przeniesieniu się do wyścigów serii World Superbike. Rozmowy z Hondą trwały od kilku tygodni, ale w końcu zawodnik i zespół doszli do porozumienia i w sezonie 2016 będziemy oglądać Nicky'ego w zespole Ten Kate Honda. Kontrakt obejmuje dwa kolejne sezony, ale zawiera klauzulę, która pozwala zarówno zawodnikowi jak i zespołowi rozwiązać umowę już po pierwszym sezonie. Plotki jednak mówią o tym, że przed sezonem 2017 ma pojawić się nowy Fireblade. Jeśli Hayden pozostanie wtedy w zespole wydaje się że będzie to najlepsza okazja dla niego, aby jako pierwszy w historii zdobył tytuł w obu kategoriach mistrzostw świata.

Nicky Hayden:
"Więc, mój następny przystanek to Superbike'i z Hondą! Cieszę się że zostaję z Hondą, z którą święciłem największe sukcesy w mojej karierze. WSBK to kategoria która śledziłem kiedy byłem dzieciakiem i wielu Amerykańskich zawodników walczyło o zwycięstwa.

Wydaje się że to właściwy czas i właściwy zespół by dołączyć do WSBk. Wiem, że mam wiele do nauczenia się i będzie to duże wyzwanie, ale jestem mocno zmotywowany by nauczyć się jak najwięcej. Chcę podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie przez całą karierę w MotoGP. To była niezła jazda, ale teraz trzeba iść naprzód i spróbować czegoś innego."

Ten ruch może być bardzo dobrym posunięciem strategicznym dla całej serii WSBK, bowiem od kilku lat w czołówce World Superbike nie ściga się żaden amerykański zawodnik. Co za tym idzie popularność tej serii w USA drastycznie spadła. Dołączenie Haydena do stawki może odmienić ten stan rzeczy.

Zobacz również:
REKLAMA