Hector Barbera złapany na podwójnym gazie!

Podczas powrotu z uroczystej kolacji w domu rodzinnym Hector Barbera został zatrzymany przez policję i zbadany alkomatem. Test wykazał że nowy zawodni Pramac Ducati był pod wpływem alkoholu.

Dozwolona zawartość alkoholu w organiźmie kierowcy to w Hiszpanii 0.25 mg/l. Hector Barbera miał wynik 0.32 mg/l więc nieznacznie przekroczył limit. Podczas wizyty na komisariacie zawodnik MotoGP wydał oświadczenie na temat szczegółów tego wydarzenia:

"W piątkowy wieczór wraz z rodziną byliśmy na ostatniej świątecznej kolacji. Brali w niej udział również moi przyjaciele z którymi później wracałem samochodem w kierunku Walencji. Jechałem jako pasażer Oplem Astrą z przyjacielem który został zatrzymany i skontrolowany alkomatem. Jego pomiar, a nie mój wykazał 0.60 mg/l.
W tej sytuacji, ponieważ ja wypiłem tylko jednego drinka policjant zasugerował bym to ja usiadł za kółkiem. Jednak po sprawdzeniu mnie alkomatem urządzenie wykazało 0.32 (a po 20 minutach -0.28) mg/l. Byłbym bardzo nieodpowiedzialny prowadząc samochód, ale po wypiciu tylko jednego drinka nie czułem się pijany.

Chciałbym przeprosić mój zespół, sponsorów i wszystkich fanów za to co się stało. Jako zawodowy jeździec powinienem świecić przykładem i mogę obiecać że to się już nigdy nie powtórzy."

W hiszpańskiej prasie krążyły natomiast plotki, że samochód prowadzony przez zawodnika Pramac Ducati przekraczał prędkość, przejeżdżał na czerwonym świetle i ścigał się z innymi samochodami. Jaka była prawda nie dowiemy się już chyba nigdy.

REKLAMA