Held Cosmo II, czyli propozycja na upalne dni

Uniwersalna, komfortowa i nieźle wygląda, niezależnie od tego czy dosiadasz w niej nakeda, sporta czy choppera – oto Held Cosmo II czyli, sposób na jazdę w upalne dni.  

Skórzana kurtka Cosmo II zadba o twój komfort nawet w największym upale. Wszystko za sprawą technologii TFL Cool System, która sprawia, że temperatura jest redukowana na powierzchni skóry nawet o 20°, co daje odczuwalną redukcję temperatury w środku o 12°!

Komfort i funkcjonalność

Znakomitą wentylację gwarantują regulowane zamkami błyskawicznymi szczeliny wentylacyjne z przodu, z tyłu i na ramionach.

Wewnątrz kurtki znajduje się oddychająca podszewka - siatka z poliestru w systemie 3D Mesh, mająca konstrukcję przypominającą plaster miodu. Podszewka ta tworzy znakomitą termoizolację i nie wchodzi w interakcję z wilgocią.

Dodatkową wentylację (ACS) ulokowano w przednim zamku kurtki. Rozpięcie zamka zewnętrznego przy jednoczesnym zapiętym zamku wewnętrznym tworzy dodatkowy strumień przepływu powietrza.

Odporność na kaprysy pogody zwiększa wypinana ocieplana podpinka poliestrowa, zaś swobodę ruchów zapewniają rozciągliwe panele na ramionach oraz wstawki z perforowanej skóry w okolicy tzw. „tylnych pach”. Pięć kieszeni zapewnia spora pakowność: dwie ulokowano na zewnątrz a trzy wewnętrzne, plus dodatkowa kieszonka na telefon. Jest też zamek umożliwiający połączenie kurtki ze spodniami - do kompletu polecane są spodnie Avolo II i rękawice Fresco II wykonane dokładnie w tej samej technologii.

Bezpieczeństwo

Ramiona i łokcie chronione są przez protektory CE wykonane w technologii PRO-SAFE. W kieszeni na plecach znajduje się piankowy protektor pleców, który pełni tu raczej funkcję termoizolacji niż ochrony, Held bowiem zaleca stosowanie pod kurtkę żółwia chroniącego kręgosłup szyi po kość ogonową – uznaje bowiem, że stosowane powszechnie w kurtkach protektory nie dają tak kompleksowej ochrony. Wytrzymałość kurtki podnoszą też dodatkowe szwy zapobiegające rozdarciu w szczególnie narażonych miejscach.

Materiał

Kurtkę wykonano z miękkiej skóry bydlęcej (mylona za sprawą swej delikatności i miękkości ze skórą cielęcą), dzięki czemu jest bardzo lekka. Zastosowana technologia TFL COOL SYSTEM idealnie chroni przed przegrzewaniem w upalne dni.

Materiały oraz powierzchnie wyposażone w technologię TFL COOL SYSTEM nie pochłaniają bowiem promieni słonecznych lecz je odbijają. W konsekwencji ciemne powierzchnie znacznie mniej się nagrzewają i czarna skóra w technologii TFL COOL SYSTEM zachowuje się jak skóra jasnego koloru - odbija niewidoczne promienie podczerwieni. Technologia ta dodatkowo konserwuje i chroni skórę przed destrukcyjnym, odbarwiającym działaniem promieni UV.

Kurtka dostępna jest tylko w kolorze czarnym. Produkowana jest w rozmiarach 46 – 64. Cena  1449 zł.

Zobacz również:
REKLAMA