Hero 450 Rally wraca na Dakar. To hołd złożony Paulo Goncalvesowi

Hero MotoCorp, jeden z najważniejszych indyjskich producentów motocykli, powraca do rywalizacji w Dakarze. Start w edycji 2021 ma być zadedykowany tragicznie zmarłemu zawodnikowi teamu Hero – Paulo Goncalvesowi.

Hero 450 Rally Hero Rally Team

Hero Motorsport Rally Team działa w ramach Hero MotoCorp od 2016 roku. Przeciętnemu motocykliście marka ta być może mówi niewiele, ale Hero jest jednym z największych producentów motocykli w Indiach, zaś tamtejszy rynek jednośladów uznawany jest za największy na świecie.

W niezwykle trudnym roku 2020 firmie udało się przygotować całkiem nowy motocykl. Punktem wyjścia dla pierwszego Hero 450 Rally był BMW G450X, zaś w pracach nad nową indyjską dakarówką brali udział specjaliści z firmy Speedbrain, którzy mogą poszczycić się sukcesami przy BMW G450RR Dakar czy Husqvarnie TE449RR.

Nowy Hero 450 Rally ma nowy silnik o większej mocy i lepszej dostępności momentu obrotowego. Pozycja kierowcy została przeprojektowana, by zapewnić precyzyjniejsze wyczucie motocykla. Pomimo zamontowania większych zbiorników paliwa, udało się obniżyć środek ciężkości i zoptymalizować rozkład masy.

Wracamy do Dakaru po tragicznych wydarzeniach z poprzedniej edycji. W czasie pandemii mieliśmy czas na opracowanie nowego motocykla i przygotowanie zespołu.

Nowy skład, który pojawi się w nadchodzącej edycji Dakaru to Sebastian Buhler, Joaquim Rodrigues i CS Santosh. Pamięć o tragicznie zmarłym podczas poprzedniego Dakaru Paulo Goncalvesie jest jednak w teamie wciąż żywa – zawodnicy zgodnie twierdzą, że swój start chcą zadedykować legendzie rajdu.

Zobacz również: tragedia na trasie Dakaru, nie żyje Paulo Goncalves

Dakar 2021 wystartuje 3 stycznia 2021 z Dżeddah w Arabii Saudyjskiej. Trasę wytyczono w tym roku zupełnie na nowo, nowy jest także regulamin, który wprowadza zasadę, w myśl której uczestnicy otrzymują roadbooki na 10 minut przed startem odcinka specjalnego. Na całej trasie motocyklistom będzie wolno zużyć tylko 6 opon, na niektórych odcinkach będzie także obowiązywało ograniczenie do 90 km/h.

Zobacz również:
REKLAMA