Hiszpan Alfredo Gómez wygrał tegoroczną edycję Erzbergrodeo

W tym roku nie można było narzekać na brak emocji i walki do samego końca Alfredo Gómez w pięknym stylu wygrał tegoroczną edycję Erzbergrodeo. Zaraz za nim uplasowali się Graham Jarvis i Cody Webb.

W tym roku nie można było narzekać na brak emocji i walki do samego końca, zwłaszcza, że jeszcze przed startem wiadomo było, że będzie to jedna z najtrudniejszych edycji tej najbardziej hardkorowej imprezy świata.

Po ponad dwóch godzinach szalonej jazdy z dna kopalni w Eisenerz na szczyt Żelaznego Giganta jako pierwszy na mecie zameldował się Alfredo Gómez obok którego na podium znaleźli się także Graham Jarvis i Cody Webb.

Gómez kiepsko zaczął finałowy wyścig i po kilkuset metrach od startu zaliczył glebę. Zebrał się jednak szybko i ruszył w pogoń za rywalami. A gdy już złapał swój rytm zaczął kolejno wyprzedzać konkurentów dopadając w końcu prowadzącego Jonny'ego Walkera, którego wyprzedził na "Stołówce Carla". Gómez doskonale radził sobie na kolejnych etapach, jednak cały czas czuł na karku oddech Grahama Jarvisa, który po słabym starcie przebijał się przez stawkę.

Gdy wyjechał ze "Stołówki Carla" znalazł się na drugim miejscu. Jarvis mocno naciskał na Gómeza, jednak nie udało mi się dorwać fenomenalnego Hiszpana. Gómez wjeżdżając na metę nie krył radości ze swojego pierwszego solowego zwycięstwa w Red Bull Hare Scramble.

Jarvis po ostrej pogoni docenił swoje drugie miejsce, a podium dopełnił Cody Webb. Amerykanin doskonale rozpoczął rywalizację w tegorocznym finale Erzbergrodeo, jednak ostra walka z Johnny'm Walkerem i Wadem Youngiem odbiła się zmęczeniem i "zbetonowaniem" przedramion już w połowie wyścigu.

Polak - Oskar Kaczmarczyk - zaliczył 22 z 23 checkpointów i został sklasyfikowany na 29 pozycji.To jego życiowy wynik. Serdecznie mu gratulujemy i trzymamy kciuki za przyszłoroczny start!

"To niesamowite uczucie w końcu samemu wygrać Erzbergrodeo. Wszyscy ciężko pracowaliśmy, żeby to się udało. Razem z całym zespołem dużo testowaliśmy i pracowaliśmy nad motocyklem. Cieszę się, że udało mi się to zrobić dla mojego zespołu, dla siebie samego i dla wszystkich, którzy mi pomagali. Chciałbym zadedykować to zwycięstwo moim rodzicom, którzy mieli w zeszłym tygodniu wypadek i niestety nie ma ich tutaj. Na początku popełniłem głupi błąd, ale postanowiłem nie spinać się i jechać swoim tempem. Szybko zobaczyłem, że może mi się udać wygrać, więc cały czas parłem przed siebie. To było wspaniałe", powiedział na mecie Alfredo Gómez.

Wyniki Red Bull Hare Scramble 2017

    Alfredo Gómez 2:17:06

    Graham Jarvis +03:22

    Cody Webb +05:04

    Wade Young +09:31

    Jonny Walker +10:41

    Paul Bolton +15:53

    Billy Bolt +18:24

    Manuel Lettenbichler +24:47

    Mario Roman +30:20

    Travis Teasdale +34:06

Zapisz

Zobacz również:
REKLAMA