Hit the road Husky

Husqvarna jest znana przede wszystkim z pił łańcuchowych i oczywiście z motocykli służących do wymiatania w terenie. Crossówki i sprzęty enduro tej marki nie są może zbyt popularne w Polsce i pewnie dlatego mało kto wie, że wbrew opiniom krążącym w internecie Huska ma też w ofercie motocykle szosowe.

Mówiąc ściślej Husqvarna produkuje i sprzedaje też świetne sprzęty w stylu supermoto. Modele z serii SMS i SMR bezwzględnie zasługują na więcej uwagi bo to naprawdę odjechane maszynki. Tutaj niestety również daje o sobie znać mała popularność tej marki w Polsce bo tych sprzętów na ulicy jest jak na lekarstwo. A szkoda. Teraz kiedy m Husqvarna jest częścią koncernu BMW krążą plotki o rozszerzeniu oferty o duże supermoto pokroju Aprilii Dorsoduro, zbudowane prawdopodobnie na silniku od bawarskiej F 800 GS (być może rozwierconej?). Taki projekt pojawił się już w 2006 kiedy Huska należała jeszcze do koncernu MV Agusta/Cagiva. Jak będzie wyglądał tym razem?

czytaj dalej \/

husqvarna_sm_610_ie_2.jpg
Husqvarna SM 610 IE


Aby udowodnić swoje racje powołujemy się na testy tych sprzętów w drukowanym wydaniu MOTOCYKLA. Huskę SMS w konfrontacji z KTM-em znajdziecie w wydaniu wrześniowym 09/2010, a porównanie 125 z udziałem Huski w wydaniu grudniowym 12/2010.

Husqvarna jest też obecna w Polsce. Oficjalna polska strona: www.husqvarna-motocykle.pl

Zobacz również:
REKLAMA