Honda CB 1100 TR oraz Africa Twin Enduro Sports - motocykle koncepcyjne

Dwa koncepty oparte na seryjnych modelach - w rzymskim studiu Hondy pracują w pocie czoła. Zarówno CB 1100 TR, jak i Africa Twin Enduro Sports wyglądają po prostu zabójczo!

Honda CB 1100 TR - motocykl koncepcyjny.

CB 1100 TR to ukłon w stronę amerykańskich wyścigów flat track. Rama i silnik pochodzą z seryjnego CB 1100. Robotę robią zawieszenia Ohlins, kute felgi Marchesini, radialne zaciski typu monoblock Brembo oraz krótki wydech Termignoni. Kropką nad "i" w temacie drapieżności są opony typu slick.
Z kolei numer 58 ma uczcić Marco Simoncellego - utalentowanego zawodnika MotoGP, który 5 lat temu zginął w czasie wyścigu na torze Sepang w Indonezji.

Africa Twin Enduro Sport to ucieleśnienie idei "jedź gdzie cię oczy poniosą". Włosi z tego samego studia projektowego inspiracji szukali w rajdzie Dakar. I trzeba im przyznać, że całość wygląda bardzo obiecująco. A przy jeszcze lepiej ma sobie radzić w terenie. Mają w tym pomóc zawieszenia przejęte z wyczynowej CRF-y. Dźwięk z wysoko poprowadzonego wydechu Termignoni będzie ucztą dla uszu. Co ciekawe na szprychowane koła naciągnięto bezdętkowe opony.

Niestety, póki co, nic nie wiadomo, by któraś z tych maszyn miała wejść do seryjnej produkcji. Mimo to trzymamy kciuki - w końcu trzeba mieć jakieś marzenia!

Zobacz również:
REKLAMA