Honda CB-F Concept jeszcze bardziej retro CB 1000 R?

Honda zaprezentowała na swoim wirtualnym stoisku Tokyo Motor Show prototyp Hondy CB-F 1000. Oparty na platformie CB 1000 R, ale jeszcze bardziej retro.Podoba wam się?

Honda CB-F Concept Honda
Honda CB-F Concept

W związku z zagrożeniem korona wirusem odwołane zostały wszelkie wydarzenia związane z motoryzacją takie jak targi i wystawy, w tym Tokyo Motor Show. Na szczęście niektóre firmy postanowiły podzielić się swoimi nowościami z zawiedzionymi setkami tysięcy fanów motoryzacji w Internecie na swoich wirtualnych stoiskach. Odwiedzający mogą tam obejrzeć interesujące ich nowości bez wychodzenia z domu. Oczywiście trudno to porównać do tradycyjnego zwiedzania wystaw, które daje możliwość dotknięcia, przyjrzenia się każdemu detalowi, a nawet zajęcia miejsca za sterami, ale w tak trudnych czasach ta namiastka musi wystarczyć.

Jedną z tych marek motocyklowy jest Honda, która już uruchomiła stronę na której możesz odwiedzić ich wirtualne stoisko i obejrzeć interesujące nowości, a nawet prototypy. Część co prawda nigdy nie trafi na europejski rynek  (np. CB 400, czy wciąż produkowane w Japonii CB 1300), ale znajdziesz tam też motocykle sprzedawane na Starym Kontynencie.

Honda CB-F ConceptHonda
Honda CB-F Concept

Naszą uwagę najbardziej przykuł jeden szczególny koncept, mianowicie Honda CB-F Concept. Oparty na konstrukcji CB 1000 R retro-naked jest jeszcze bardziej oldschoolowy niż pierwowzór. Według Japończyków CB-F Concept nawiązuje stylistyką do popularnej w latach 70-80 Hondy CB 900 F. Tradycyjnie mamy tu więc czerpanie z historii marki, co jest oczywiście uzasadnione – po co wyważać otwarte drzwi kiedy wystarczy sięgnąć do bogatej gamy modelowej sprzed lat. Mimo wszystko prototyp wygląda bardzo udanie i interesująco. To takie klasyczne CB 1300 tyle, że z nowocześniejszym silnikiem od CBR 1000 Fireblade’a sprzed kilku lat, nowymi bajerami w postaci LED-owego oświetlenia, zegarami TFT i zapewne pakietem nowoczesnej elektroniki. Na razie Honda nie podaje żadnych szczegółów Anie też czy i kiedy motocykl pojawi się w Europie. Naszym zdaniem mógłby być bardziej popularny niż CB 1000 R, bo koncepcja wygląda całkiem sexy. A wy jak sądzicie?

Wirtualne stoisko Hondy możecie odwiedzić TUTAJ (po japońsku). Na szczęście obsługa nie jest skomplikowana, a poszczególne modele motocykli są zaprezentowane na filmach promocyjnych.

Zobacz także: 10 rzeczy które możesz robić podczas epidemii

Zobacz również:
REKLAMA