REKLAMA

Honda CB Twister

Honda właśnie pokazała kolejną nowość. CB Twister to maluch o pojemności 110 cm3. Z pozoru nic poważnego gdyby nie to, że ten mały motocykl ma trafić na rynek indyjski. Sama Honda W pierwszym kwartale tego roku sprzedała na rynku indyjskim około miliona motocykli. Czy mały Twister okaże się najważniejszym motocyklem dla Hondy w tym roku?

Wydawać by się mogło, że najważniejszą premierą Hondy tego roku będzie nowy VFR 1200 F. Szum wokół tego motocykla już od dawna elektryzował środowisko motocyklowe. Tymczasem Honda zaprezentowała nowy produkt - Hondę CB 110 Twister z przeznaczeniem wyłącznie na rynek Indyjski. To właśnie ten mały motocykl typowany na najważniejszy produkt Hondy 2010. Twister jest napędzany silnikiem o pojemności 110 cm3 i mocy około 9 KM. Nie rozwija zawrotnych prędkości, ale jego prawdziwą zaletą ma być ekonomia. Honda celuje w ogromny rynek jakim są Indie (około 8 milionów motocykli sprzedanych w tym roku) i ma nadzieję, że mały i tani CB Twister wzorowany na dużym CB 1000 R okaże się hitem sprzedaży i podreperuje mocno nadgryziony przez kryzys budżet firmy.

Zobacz również:
Jakkolwiek to zabrzmi, ale na początku było BMW. Nie byle jakie, lecz kultowy model BMW R 1200 GS. Później do oferty dołączył model dla prawdziwych twardzieli - Harley-Davidson Fat Boy. Było turystyczne enduro, był chopper, logicznym jest, że kolejnym motocyklem w kolekcji musiała być maszyna sportowa. W ten oto sposób do maszyn zbudowanych z klocków Lego dołączyło Ducati Panigale V4R. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA