[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
1.0

Honda CB1000R - custom z Glemseck 101

Glemseck 101 to znana w całej Europie impreza motocykli customowych. Na tą okazję ekipa brytyjskiej Hondy Racing postanowiła stworzyć maszynę wyglądającą jak milion dolarów. Misja wykonana - przerobiona CB1000R wygląda nieziemsko.

Glemseck 101 to impreza poświęcona motocyklom customowym, która odbywa się w niemieckim Leonberg (niedaleko Stuttgartu). Niewielka miejscowość co roku ściąga do siebie tysiące motocyklistów z całej Europy. Wydarzenie porównać można do wrocławskiego Kustom Konwentu z tym, że Glemseck 101 to impreza znacznie większego kalibru, które skupia się tylko i wyłącznie na dwóch kółkach.

Tegoroczna, 13-sta edycja Glemseck odbyła się w dniach 31.08-2.09. Oprócz amatorskich customów w zlocie wzięły udział również profesjonalnie przerobione motocykle. Jedną z takich maszyn była Honda CB1000R, której modyfikacją zajęła się brytyjska ekipa Honda Racing. Podczas imprezy CB promował sam Michael "Mick" Doohan - pięciokrotny mistrz świata MotoGP (w klasie 500cc, 1994-1998). 

REKLAMA

 

Na widok CB1000R w czerwono-niebieskich barwach szczęka opadła nam do ziemi. Złote dodatki takie jak widelec USD i felgi dodały jej sportowego charakteru. Szkoda, że to tylko fantazja brytyjczyków, a nie np. wersja specjalna którą będzie można kupić. Niemniej jest na czym zawiesić oko!

Przerobiona CB otrzymała również przedłużony wahacz, który pomógł w wykręceniu lepszych czasów podczas wyścigu na 1/8 mili w Glemseck. Motocykl dodatkowo wyposażono w zawieszenie Öhlins, hamulce Brembo, oraz wydech Akrapovič. Co ciekawe pomimo wielu zmian jakie zaszły w motocyklu, jego moc i waga nie uległa zmianie. Projektanci postawili na wygląd, a nie osiągi. Mimo wszystko - czapki z głów!

 

Na słowa uznania zasługuje jeszcze jedna maszyna ze stajni Hondy biorąca udział w Glemseck 101. Jest nią malutki Monkey w wersji Tracker za którego przeróbkę odpowiada warsztat Kingston Custom.

zobacz galerię

Zobacz również:
Portugalscy mistrzowie powracają w 2016 roku z trzecim projektem Yard Built! Tym razem na warsztat wzięli kultową Yamahę V-Max. Zobaczcie galerię, bo warto.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij