Honda CB1000R - custom z Glemseck 101

Glemseck 101 to znana w całej Europie impreza motocykli customowych. Na tą okazję ekipa brytyjskiej Hondy Racing postanowiła stworzyć maszynę wyglądającą jak milion dolarów. Misja wykonana - przerobiona CB1000R wygląda nieziemsko.

Honda CB1000R Glemseck 101 Honda; hondanews.eu/pl

Glemseck 101 to impreza poświęcona motocyklom customowym, która odbywa się w niemieckim Leonberg (niedaleko Stuttgartu). Niewielka miejscowość co roku ściąga do siebie tysiące motocyklistów z całej Europy. Wydarzenie porównać można do wrocławskiego Kustom Konwentu z tym, że Glemseck 101 to impreza znacznie większego kalibru, które skupia się tylko i wyłącznie na dwóch kółkach.

Tegoroczna, 13-sta edycja Glemseck odbyła się w dniach 31.08-2.09. Oprócz amatorskich customów w zlocie wzięły udział również profesjonalnie przerobione motocykle. Jedną z takich maszyn była Honda CB1000R, której modyfikacją zajęła się brytyjska ekipa Honda Racing. Podczas imprezy CB promował sam Michael "Mick" Doohan - pięciokrotny mistrz świata MotoGP (w klasie 500cc, 1994-1998). 

Honda CB1000R Glemseck 101Honda; hondanews.eu/pl
Honda CB1000R Glemseck 101Honda; hondanews.eu/pl

 

Na widok CB1000R w czerwono-niebieskich barwach szczęka opadła nam do ziemi. Złote dodatki takie jak widelec USD i felgi dodały jej sportowego charakteru. Szkoda, że to tylko fantazja brytyjczyków, a nie np. wersja specjalna którą będzie można kupić. Niemniej jest na czym zawiesić oko!

Przerobiona CB otrzymała również przedłużony wahacz, który pomógł w wykręceniu lepszych czasów podczas wyścigu na 1/8 mili w Glemseck. Motocykl dodatkowo wyposażono w zawieszenie Öhlins, hamulce Brembo, oraz wydech Akrapovič. Co ciekawe pomimo wielu zmian jakie zaszły w motocyklu, jego moc i waga nie uległa zmianie. Projektanci postawili na wygląd, a nie osiągi. Mimo wszystko - czapki z głów!

Honda CB1000R Glemseck 101Honda; hondanews.eu/pl

 

Na słowa uznania zasługuje jeszcze jedna maszyna ze stajni Hondy biorąca udział w Glemseck 101. Jest nią malutki Monkey w wersji Tracker za którego przeróbkę odpowiada warsztat Kingston Custom.

Honda Monkey TrackerHonda; hondanews.eu/pl
Honda Monkey TrackerHonda; hondanews.eu/pl

Honda Monkey TrackerHonda; hondanews.eu/pl
Zobacz również:
REKLAMA