Honda CB4X Concept - wiele maszyn w jednym motocyklu

Honda po raz kolejny z rzędu, zdecydowała by na targach EICMA pokazać coś zupełnie nowego. Tym razem jest to odważny projektu motocykla CB4X Concept.

Eksperymentalny model CB4X Concept stworzony została w myśl hasła „zabawa przez siedem dni w tygodniu” i łączy w sobie elementy motocykli sportowych i turystycznych z solidną porcją crossovera. Autorem projektu jest plastyk Valerio Aiello wspierany przez zespół młodych projektantów.

BMW Motorrad

 

Jak stwierdził twórca: "Formę CB4X kształtują dynamiczne linie, zaprojektowane z myślą o wzmocnieniu pełnej kontrastów osobowości motocykla, który rodzi się do codziennego użytku w wielkomiejskim środowisku, ale z którym właściciel może świetnie bawić się w weekend na zakrętach górskich tras lub pochłaniając długie autostradowe odcinki."

BMW Motorrad

REKLAMA

Sercem motocykla jest klasyczna rzędowa czwórka nieodłącznie kojarzona z motocyklami Hondy. Sprzęt toczy się na 17 calowych kołach obutych w szosowe opony. Jeźdźca chroni w pełni regulowana szyba zintegrowana z owiewką skrywającą płaski reflektor. Za prowadzenie przedniego koła odpowiada widelec UPS, tylne prowadzone jest przez pojedynczy wahacz.

BMW Motorrad

 

Zobacz też inne nowości targów EICMA 2019

O silniku oficjalnie nie wiemy nic, jednak jednostka napędowa CB4X jest łudząco podobna do czterocylindrowego serducha CB659R, a to oznacza, że ma 649 cm³ pojemności i generować będzie około 95 KM i 64 Nm. Co wpisywałoby sie w deklaracje twórców, iż CB4X, to pojazd dla motocyklistów lubiących sportową jazdę lecz nie chcących rezygnować z relaksu i czy podróży z pasażerem.

BMW Motorrad

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Długo oczekiwana Aprilia Tuareg pojawi się jeszcze w tym roku – zapowiada Cristian Barelli, dyrektor marketingu włoskiej marki.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA