Honda CR Electric Proto - elektryczna crossówka

Elektryczna rewolucja właśnie się dzieje. Na wystawie Tokyo Motorcycle Show 2019 Honda zaprezentowała elektryczną crossówkę.

Honda CR Electric Proto Honda CR Electric Proto

Ciekawe jak crossówka z napędem elektrycznym wypadnie na tle spalinowych konkurentów takich jak Yamaha YZF 250F, KTM SX-F 250 czy Husqvarna FC 250. 

Honda najpierw pokazała światu elektryczny skuter - PCX Electric - a teraz przyszedł czas na off-roadówkę. Nie znamy póki co żadnych szczegółów, ale nawet mniej wprawne oko dostrzeże, że CR Electric Proto to elektryczna wersja spalinowej CRF 250 R. Maszyna ładnie się prezentuje i jest dobrze wyposażona - aluminiowa rama, przedni widelec upside-down Showa, kierownica Renthala, tarcze hamulcowe typu wave. 

TOP 10 ↣ Gadżety dla motocyklisty z drukarki 3D

CR-ka budzi spore emocje mimo, że producent zdradził na jej tema żadnych szczegółów. Dlaczego? Bo to pierwsza na rynku off-roadowa wyczynówka zasilana prądem. W 2014 roku na podobny pomysł wpadł KTM pokazując elektrycznego Freeride E-XC, ale to maszyna rekreacyjna, a nie wyczynowa. Honda Electric nie ma homologacji drogowej i została zaprojektowana z myśla o torze.

Sprawdź się ↣ Slang motocyklowy. Czy dogadałbyś się z motocyklistą? [zabawny QUIZ]

Producenci jednośladów, tacy jak Harley-Davidson, KTM, Ural, Kymco, BMW, Piaggio, widzą przyszłość w pojazdach zasilanych prądem i nie boją się głośno o tym mówić. Na rynku jest kilka firm, które w swojej ofercie nie mają motocykli elektrycznych np. Yamaha, Triumph, Kawasaki czy Ducati. Jak myślicie kto kolejny zaprezentuje pojazd zasilany prądem?

REKLAMA