Honda Gymkhana w Gdańsku

W miniony weekend 23-24 lipca przy centrum handlowym Auchan w Gdańsku, odbyła się trzecia edycja cyklu Honda Gymkhana 2011. Mimo deszczu, na starcie stawiło się 32 zawodników.

Jak zwykle w pierwszy dzień, po rejestracji i załatwieniu spraw organizacyjnych rozpoczęły się treningi i nauka poszczególnych części trasy którą zawodnicy pokonują podczas zawodów. W przerwach pomiędzy sesjami treningowymi można było powalczyć o najlepszy czas w dwóch przejazdach na tzw. „ósemkach” – krótkich trasach przygotowanych przez organizatora. W tej konkurencji wzięło udział 15 motocyklistów, a najlepszym z nich okazał się Oscar Kubicki z Wrocławia.
W niedzielę, pogoda okazała się łaskawa. Do zawodów stanęło 35 jeźdźców. Pierwszym zadaniem było zapoznanie się torem oraz zapamiętanie sposobu, w jaki należy pokonać trasę między kolorowymi pachołkami. Następnie zawodnicy musieli przejść cała trasę pieszo i wykonać przejazd próbny. Podzielony na dwie rundy konkurs ruszył w południe. O kolejności startu w ostatecznej rozgrywce zdecydowały czasy uzyskane w pierwszej turze, przy czym rywalizację rozpoczął zawodnik z najsłabszym wynikiem. O wygranej przesądzał najlepszy czas łączny obu przejazdów.

Na najwyższym pudle, już po raz trzeci zobaczyliśmy Wojciecha Grodzkiego, za nim uplasował się Mateusz Mittek, a zdobywcą najniższego podium został Oscar Kubicki. Wszyscy startowali na Hondach CB600F Hornet.Wśród pań najszybsza była Anna Chojnacka, a kolejne dwa miejsca przypadły Agnieszce Wiśniewskiej i Aleksandrze Frost. Podczas imprezy jej uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi modelami motocykli i samochodów Hondy, mogli zobaczyć pokaz stuntu w wykonaniu 8-letniego Piotrusia Zalewskiego. Zaś na dzieciaki czekał specjalny plac zabaw i przygotowany dla nich tor mini Gymkhany. Kolejna edycja „Honda Gymkhana” odbędzie się w Poznaniu 27-28 sierpnia. Więcej na stronie

REKLAMA