Honda Hawk 11 tuż tuż. Producent ujawnił datę premiery

To już pewne – retro naked CB1100 Hawk pojawi się 19 marca podczas Osaka Motorcycle Show. Honda ujawniła kolejne detale tego ze wszech miar intrygującego motocykla.

Honda Hawk Honda

Nazwa, a właściwie przydomek Hawk, stosowany był przez Hondę do określenia modelu CB400T, który wszedł do oferty pod koniec lat 70. Choć używany był tylko na niektórych rynkach, szybko stał się symbolem stylu i obiektem westchnień miłośników japońskiej marki.

Honda hawkHonda

Następca – Hawk 11 wyraźnie podąża tą drogą. W ujawnionych przez Hondę detalach wyraźnie widać inspirację dawną stylistyką, co zapowiada arcyciekawy model retro. Przynajmniej pod względem designu, bo silnik i część mechaniki przejęta będzie z Afryki Twin. Tak sugeruje nie tylko logika, ale także oficjalna nazwa, ujawniona przez Hondę – Hawk 11.

W stylizacji Hawk 11 z łatwością można dopatrzyć się elementów pokazanego kilka lat temu konceptu CB4 Interceptor, choć, co ciekawe, także MV Agusty Superveloce i Triumpha Speed Triple'a RR. Widać, że sportowa stylistyka lat 60. coraz częściej staje się obowiązującym kanonem we współczesnych maszynach.

Honda hawkHonda

Wciąż nie wiadomo jakie plany ma Honda w stosunku do dwóch modeli, na które czekamy od dość dawna, a o których wiadomo, że się pojawią. Pierwszy z nich to oczywiście nowy Transalp. Drugi to Hornet – oba napędzane nowym silnikiem o pojemności około 850 cm3. Podobno oba te modele miały być pokazane już dawno, ale plany nie wypaliły z powodu pandemii.

Przeczytaj także: Honda CB 1100 Hawk.

Zobacz również:
REKLAMA