Honda Motor Europe wyróżniła najlepszy custom zbudowany na bazie Hondy CB650R

CB650R Fenix, który uzyskał prawie 29% wszystkich głosów na stronie Honda Customs www.hondacustoms.com, jest szczególnym symbolem odrodzenia całego zespołu firmy Mototrofa, której siedziba ponownie powstała z popiołów po niszczycielskim pożarze.

  • Konkurs Hondy „Najlepszy Europejski Custom CB650R 2021” wygrywa portugalski dealer Hondy, Mototrofa
  • Francuscy dealerzy, Werther Honda i Espace Motos na drugim i trzecim miejscu
    Zwycięzcy wybrani spośród dziesięciu najlepszych customów CB650R, zbudowanych przez europejskich dealerów
  • Ponad 7 000 głosów oddanych na specjalnej stronie internetowej Honda Customs
  • Portugalski dealer Hondy Mototrofa zwyciężył w konkursie „Najlepszy Europejski Custom CB650R 2021”, prezentując model CB650R Fenix.

Choć motocykl wygląda zdecydowanie nowocześnie, czerpie również z wcześniejszych modeli Hondy. Jednostronny wahacz i tylne koło pochodzą z VFR750F, a przednie koło z CBR900RR FireBlade. Poddane modyfikacji elementy to siedzenie i tylna osłona oraz malowanie „93” (od Nexx Helmets), które jest hołdem, złożonym niesamowitemu Marcowi Marquezowi i oznacza rok założenia Mototrofy.

 

Honda Motor Europe wyróżniła najlepszy custom zbudowany na bazie Hondy CB650RHonda

Honda Motor Europe wyróżniła najlepszy custom zbudowany na bazie Hondy CB650RHonda

Honda Motor Europe wyróżniła najlepszy custom zbudowany na bazie Hondy CB650RHonda

 

Drugie miejsce zajął model CB650R BMX firmy Werther Honda z Nicei, tuż za nim uplasował się CB650R Four Limited Edition firmy Espace Motos, a francuskie customy, które znalazły się na podium, dzieliło tylko 12 głosów.

 

Honda Motor Europe wyróżniła najlepszy custom zbudowany na bazie Hondy CB650RHonda

 

Model CB650R BMX firmy Werther Honda czerpie inspirację z wyczynowych rowerów o tej samej nazwie. Czarny błyszczący lakier, czarny widelec i efektowne złote obudowy silnika dopasowano do złotych felg z oponami o białych profilach, natomiast krótsze przełożenie przekładni głównej i kompletny układ wydechowy Akrapovič zwiększają i tak już wysokie osiągi motocykla.

 

Honda Motor Europe wyróżniła najlepszy custom zbudowany na bazie Hondy CB650RHonda

 

Motocykl stworzony przez Espace Motos CB650R Limited Edition czerpie inspirację z legendarnego modelu CB750 Four. Zwraca uwagę podniesione, bardziej płaskie siedzisko z brązowej skóry, zielony lakier ze złotymi paskami oraz logo Honda Wing z lat 80.

Odwiedzający stronę internetową Honda Customs mogli wybierać spośród dziesięciu najlepszych customów CB650R, zbudowanych przez dealerów z Hiszpanii, Francji i Portugalii, które pierwotnie miały być zaprezentowane na tegorocznym festiwalu Wheels & Waves w Biarritz.

Głosy oddało ponad 7000 odwiedzających stronę, na której można było pobrać tapetę na ekran komputera lub smartfona.

Internauci mogą nadal odwiedzać stronę internetową Honda Customs , aby obejrzeć modele startujące w konkurencji w 2021 roku i czerpać inspirację do stworzenia własnej wersji motocykla wagi średniej CB650R, który zachęca stylistyką „Neo Sports Café”, czterocylindrowym, mocnym silnikiem, klasycznym, opadającym układem wydechowym, nawiązującym do oryginalnego CB400F z lat 70-tych.

 

 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
CB650R Fenix - custom zbudowany na bazie Hondy CBR 650 R przez portugalskiego dealera Mototrofa, zwyciężył w konkursie Najlepszy Europejski Custom CB650R 2021.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA