Honda NT1100 2022. Tak może wyglądać nowy sportowy turystyk z Japonii

W sieci pojawia się coraz więcej przecieków dotyczących nowego sportowo-turystycznego modelu zbudowanego na bazie Afryki Twin – NT1100. Japońscy dziennikarze pokazali bardzo przekonującą wizualizację.

Honda

Plotki na temat tego motocykla pojawiają się niemal od chwili prezentacji Afriki Twin. Nic dziwnego – od dawna wiadomo było, że norma euro 5 wykosi prędzej czy później linię VFR i trzeba będzie ją czymś zastąpić. Platforma, na której zbudowano CRF 1000 L, a później CRF 1100 L nadawała się do tego celu idealnie – została zaprojektowana pod kątem wymagań normy euro i miała spory potencjał rozwojowy.

Kiedy w 2019 roku na targach EICMA pojawił się koncept CB4X, stało się jasne, że Honda myśli już nad następcą serii VFR i że będzie on zbudowany na bazie Afriki Twin. Pozostało tylko pytanie kiedy ujrzymy motocykl w salonach. Było oczywiste, że od ciekawego prototypu, łączącego w sobie wiele różnych funkcji, do konkretnego motocykla produkcyjnego jest daleka droga.

W sieci zaczęły pojawiać się wizualizacje, z których najpopularniejsza, autorstwa magazynu Autoby, zdobyła oszałamiającą popularność na całym świecie. Kilka miesięcy temu Honda wykonała kolejny krok – rozpoczęła procedurę homologacyjną dla nowego modelu. Jakiego? Możemy się tylko domyślać, że chodzi właśnie o następcę VFR 1200 i 800, czyli NT 1100.

Teraz dziennikarze innego japońskiego magazynu – Young Machine – przygotowali własną wizualizację, opartą na wytycznych stylistycznych japońskiego producenta. Trzeba przyznać, że linie idealne pasują do pozostałych modeli Hondy, a jednocześnie wnoszą świeży powiew do oferty.

Spodziewamy się, że NT 1100 będzie dysponował parametrami podobnymi do tych, którymi legitymuje się CRF 1100 L Africa Twin, co oznacza 101 KM z silnika 1084 cm3. W opcji będzie dostępny dedykowany system bagażowy, akcesoryjna kanapa, szyba oraz sporo innych akcesoriów uprzyjemniających podróż. Cena wersji podstawowej będzie wynosiła co najmniej 60 tys. zł.

Przeczytaj także: Honda CB4X.

Zobacz również:
Czterocylindrowa rzędówka o pojemności 400 cm3, około 75 KM i sportowy charakter – taki motocykl mógłby w segmencie motocykli sportowych stać się ważnym graczem i poważnym konkurentem dla Yamahy R7.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA