Honda TT Legends

Honda aby promować swojego Fireblade'a również w wyścigach Endurance stworzyła specjalny Team Honda TT Legends. W zespole pojedzie 15-krotny mistrz Tourist Trophy na wyspie Man - John McGuinness (niewątpliwie legenda). On będzie specem od wyścigów TT.

Obok niego w zespole pojadą Szkot Keith Amor (również wyścigi TT), oraz zeszłoroczny mistrz brytyjskich Supersportów i spec od Endurance Steve Plater. Szefem zespołu będzie wielokrotny uczestnik TT i Endurance Neil Tuxworth.

W swojej karierze wygrałem wiele wyścigów i startowałem w wielu seriach – wyjaśnia McGuinness, 15’krotny zwycięzca TT oraz autor pierwszego okrążenia ze średnią prędkością 130 mil na godzinę na liczącym 60 kilometrów, ulicznym torze na wyspie Man – Chcę wygrać jeszcze więcej wyścigów TT, ale perspektywa walki o mistrzostwo świata w barwach profesjonalnej ekipy także jest dla mnie bardzo ekscytująca.

W serii World Endurance ścigam się od dwunastu lat i po dwóch wicemistrzostwach, chciałbym ją z tak dobrym zespołem wygrać – dodaje Plater, mający na swoim koncie zwycięstwo w wyścigu Albacete 6 Hour, podia w Le Mans i Bol d’Or oraz starty w prestiżowym Suzuka 8 Hour - Skupię się na mistrzostwach świata i jestem bardzo szczęśliwy, że Honda Motor Europe zainteresowała się tą dziedziną wyścigów.

Połączenie startu na drogach i World Endurance będzie ogromnym wyzwaniem, ale także wielką frajdą – wyznaje Amor, który dołączy do ekipy m.in. podczas 24. godzinnych klasyków: Le Mans i Bol d’Or – Wyścigi długodystansowe to dla mnie zupełna nowość, podobnie jak tory, których będę musiał się nauczyć, ale nie mogę się już doczekać pierwszych startów. Także dlatego, że ścigałem się już dla Hondy w przeszłości i wiem, że nie ma lepszego zespołu.

Pomysłodawcą założenia ekipy jest Honda Motor Europe, która chce w ten sposób promować model CBR1000RR na poziomie mistrzostw świata – przyznaje Tuxworth – W Endurance liczy się nie tylko szybkość, ale także niezawodność motocykla. Zawodnicy TT są starsi, bardziej doświadczeni i jeżdżą bezpiecznie, a właśnie tego potrzeba w wyścigach długodystansowych.
Zobacz również:
REKLAMA