Honda VT1300CX

Honda oficjalnie zaprezentowała nowy model VT1300CX. Jak widać na zdjęciach jest to ewidentnie ostateczna wersja wcześniej zaprezentowanej Hondy Fury.

Napędzana dwucylindrową V-ką o pojemności 1312 cm3 i 52 stopniowym kącie rozchylenia cylindrów Honda zasilana jest wtryskiem paliwa. Dzięki temu jest nowoczesna i oszczędna (producent podaje nawet 5l/100km), a oprócz tego dostarcza sporo emocji (piękny basowy pomruk z podwójnego wydechu oraz dostatek momentu obrotowego 107 Nm).

Cała maszynka utrzymana jest w stricte chopperowym stylu: długa, niska mocno chromowana i bardzo krzykliwa. Tylne koło napędza wał, który eliminuje potrzebę serwisowania napędu i sparowania łańcuchów, a oprócz tego jest cichy czysty i trwały. Całości dopełniają dobre hamulce i zawieszenie i cała gama dostępnych akcesoriów, które spowodują, że motocykl ten może być jedyny w swoim rodzaju. VT1300CX dostępny będzie w dwóch kolorach: grafitowej czerni oraz rzucającym się zdecydowanie bardziej w oczy metalicznym błękicie.

Motocykl prawdopodobnie do salonów trafi w 2010 roku. Cena nie jest jeszcze znana.Zobacz również:
REKLAMA