Honda: lekki motocykl sportowy

Honda odgraża się, że zamierza wrócić do gry i pokazać konkurencji gdzie jej miejsce. Póki co na targach Tokio Motor Show pokazuje modele koncepcyjne. "Lekki motocykl sportowy" robi wrażenie!

Honda
Prototypy Hondy na Tokyo Motor Show 2015.

Wygląda na to, że Japończycy w końcu więcej kasy przeznaczyli dla stylistów. Koncept "lekkiego motocykla sportowego" wygląda świetnie. Póki co nie wiadomo co się kryje pod owiewkami. Niemniej sam kształt owiewek, ich ostre linie oraz czarny mat wyglądają tak, że chcielibyśmy mieć tego sprzęta. Puszka Akrapovica jest miłym dodatkiem do całości. Trzymamy kciuki.

Kolejnym konceptem jest trzykołowy Neowing. Japończycy potajemnie kupili Can-ama Spydera i drastycznie go stuningowali. Do napędu służy hybryda - czterocylindrowy silnik spalinowy jest wspomagany przez jednostkę elektryczną. Honda zapewnia, że pojazd dopuszcza złożenia w zakrętach, a przy niskich prędkościach będzie zaskakiwał stabilnością. Ciekawe czy i kiedy mógłby wejść do produkcji?

Ostatnim pomysłem jest elektryczna wariacja na temat kultowego już skutera Super Cub (jak do tej pory wyprodukowano aż 87 milionów sztuk(!) wersji spalinowej).  EV-Cub ma być miejskim skuterem do pokonywania krótkich dystansów. Ma być lekki, a baterie umieszczono tak żeby jak najbardziej obniżyć środek ciężkości. Co ciekawe akumulatory będziesz mógł wyjąć i podładować w domu.

Zobacz również:
REKLAMA