Honda - prezentacja nowości 2010

Mimo, że za oknem wciąż sypie śnieg, a na wąsach i brodzie robią się lodowe sople, trzeba przyznać, że sezon 2010 zbliża się wielkimi krokami. Rośnie ilość imprez motocyklowych w kalendarzu, a importerzy motocykli aby zachęcić klientów do zakupów zwracają na siebie uwagę prezentacjami nowych modeli.


W ten kanon wpisała się Honda, która 28 stycznia zaprosiła nas na prezentację nowego okrętu - Hondy VFR 1200 F oraz rasowego choppera VT 1300 CX (Fury) i cruisera wagi lekkiej Shadow 750 Black Spirit. Impreza odbyła się w jednym z warszawskich klubów niedaleko centrum stolicy. Frekwencja dopisała, a zgromadzonych swoją obecnością zaszczycił nawet prezes Hondy Poland pan Toshiaki Konaka, który tuż przed prezentacją motocykli wygłosił mowę w naszym ojczystym języku, a później chętnie pozował do zdjęć.


Po chwili oczekiwania motocykle zostały odsłonięte i można było przyjrzeć się szczegółom konstrukcyjnym oraz designowi z bliska. Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście szumnie zapowiadana VFR-a (zobaczyliśmy dwie wersje kolorystyczne - czerwień Candy Prominence Red, oraz perłową biel Pearl Sunbeam White) oraz VT 1300 CX (Także w dwóch kolorach - grafitowej czerni oraz niebieskim Glint Blue Wave Metallic). Black Spirit'a potraktowano nieco jak kopciuszka, który stojąc w kącie nie budził wielkiego zainteresowania (choć tak naprawę wyglądał całkiem ciekawie).

Podczas rozmowy z panem Konaką zapytałem czy Honda Poland ma jakąś specjalną strategię sprzedaży, która przekona polskich klientów do zakupienia VFR-a 1200 F. Po krótkim namyśle otrzymałem odpowiedź, że celem Hondy nie jest nie jest sprzedanie jak największej ilości tych motocykli. Tak naprawdę Honda VFR 1200 F to produkt premium, który ma być traktowany jako taki. Co za tym idzie motocykl ten ma trafiać w ręce prawdziwych pasjonatów, którzy będą czerpać przyjemność z każdej chwili podróżowania VFR-em.

Kiedy rozmowa zeszła na temat VT 1300 CX pan Konaka przyznał, że jest to jego zdecydowany faworyt i bardzo podoba mu się ten model. Liczy na duży sukces tego modelu, który przecież jest japońskim potomkiem prawdziwych klasycznych amerykańskich chopperów.

Pan Konaka poruszył również temat bezpieczeństwa na drogach i pracy, którą wykonuje Honda w tej dziedzinie. Mówił o planach dalszego rozwoju tej kwestii i zwiększaniu świadomości nie tylko motocyklistów, ale również kierowców samochodów, tak aby za kilka lat te dwa światy mogły żyć obok siebie.

REKLAMA

REKLAMA