Husqvarna Norden 501. Szwedzka marka przygotowuje konkurenta dla Benelli TRK 502 X

Husqvarna planuje wprowadzić do oferty Nordena 501 – mniejszą wersję zapowiadanego motocykla adventure. Jeden z portali motoryzacyjnych opublikował zdjęcie szpiegowskie na Twitterze.

Husqvarna 701 Svartpilen Husqvarna

To pierwsza wzmianka o Nordenie 501, ale powstanie tego motocykla nie powinno być zaskoczeniem. Wszak producent ma w swojej ofercie modele, które mogłyby stać się bazą dla adventure – dlaczego ich nie wykorzystać do stworzenia kolejnego motocykla? 

Na twitterowym kanale Speedweek opublikowano zdjęcie prototypu czegoś, co przypomina zmniejszonego Nordena 901. Widać na nim motocykl zbliżony wymiarami do Svartpilena, ale z podniesionym zawieszeniem, rozbudowanym przodem i kostkowymi oponami. Choć wskazówek jest niewiele, z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że będzie to mały Norden 501.

Dlaczego 501, a nie 401, skoro w modelach Svartpilen i Vitpilen pracuje singiel o pojemności 373 cm3? KTM pracuje nad nowym, półlitrowym silnikiem, który zastąpi tamten silnik. Jednostka napędowa o pojemności 490 cm3 wygeneruje moc około 60 KM. Za jej produkcję odpowiedzialny będzie albo indyjski Bajaj, albo chińskie CF Moto.

Mały Norden znajdzie konkurentów w coraz liczniejszym segmencie adventure średnich pojemności, gdzie graczami są między innymi Honda CB 500 X i Benelli TRK 502. Łatwo zatem nie będzie.

Przeczytaj także: Stefan Pierer z KTM zapowiada atak na klasę 500.

Zobacz również:
REKLAMA