Husqvarna Norden 901 Expedition - wersja wyczynowa

Husqvarna Norden 901 zadebiutowała w ubiegłym roku i od razu znalazła spore grono odbiorców. Z tajnych źródeł wiemy, że w tym roku zadebiutuje bardziej wyczynowa wersja Expedition. Znamy nawet przybliżoną cenę!

Husqvarna Norden 901 Expedition Husqvarna

Husqvarna Norden 901 szybko znalazła grono wyznawców. To doskonały motocykl dla fanów wypraw i wycieczek, którzy nie boją się zjechać z utwardzonych dróg. W naszych testach porównawczych plasowała się jako złoty środek pomiędzy KTM-em 890 Adventure, a zdecydowanie bardziej wyczynowym wydaniem Adventure R. Łączył komfort i bardzo dobre właściwości prowadzenia na utwardzonych drogach z całkiem niezłą skutecznością na szutrach. Punktował poręcznością, komfortem, doskonałym wyważeniem i wyposażeniem. Nie jest to jednak motocykl, który spisze się doskonale w trudniejszych warunkach i być może dlatego na horyzoncie pojawił się, a raczej niebawem pojawi się Norden w bardziej wyczynowej wersji Expedition. Choć żadne zdjęcia nie ujrzały jeszcze światła dziennego (zdjęcia w materiale to poglądowe wersje doposażonej wersji podstawowej), wiemy już czym będzie się różnił a także o ile droższy od standardowej wersji Nordena będzie Expedition. 

Przede wszystkim warto wspomnieć, że w sezonie 2023 wszystkie motocykle Husqvarny podrożeją i to nawet o około 12%. Norden będzie kosztował około 70 000 zł (najprawdopodobniej 69 900 zł) w podstawowej wersji. Wersja Expedition będzie wyposażona w zawieszenia marki WP o większym skoku (240 mm), wyższą, lepiej chroniącą przed naporem powietrza turystyczną szybę, bardziej okazałą dolną osłonę silnika, solidniejsze sety podnóżków, opcjonalny pakiet turystycznych akcesoriów (najprawdopodobniej miękkie torby, a do wyboru będą również aluminiowe kufry). Całkiem możliwe że na pokładzie znajdą się również solidniejsze handbary oraz lepiej tapicerowane siedzenie, a w kokpicie może pojawić się również bardziej wyczynowa mapa silnika przeznaczona do jazdy po bezdrożach. Cena Nordena w wersji Expedition będzie wyższa od standardowego o kolejne 5000 do 6000 zł i najprawdopodbniej wyniesie nieco ponad 75 000 zł.

Dużo, mało? Wydaje się, że taka kwota za motocykl tej klasy to sporo (jeszcze niedawno za takie pieniądze można było stać się posiadaczem KTM-a 1290 Super Adventure), ale dziś tak naprawdę żadna cena nie dziwi. Topowe wersje Super Adventure'a to w tym roku będzie wydatek ponad 90 000 zł. Jeśli planowałeś zakup Nordena to przygotuj się na większe wydatki niż w 2022. Jeśli liczysz na wyprzedażowe ceny modeli 2022, śpieszymy poinformować, że nie ma na to szans, bowiem wszystkie dostępne w Polsce sztuki znalazły już swoich właścicieli. Pierwsze sztuki z 2023 roku powinny pojawić się w salonach w okolicach marca-kwietnia. 

Husqvarna Norden 901 ExpeditionHusqvarna
Zobacz również:
REKLAMA