Husqvarna Norden 901 przyłapana w wersji bliskiej produkcyjnej

Husqvarna Norden 901 została sfotografowana podczas testów we włoskich Dolomitach. Premiera tego długo wyczekiwanego motocykla ma odbyć się jesienią.

husqvarna norden 901 Husqvarna

Koncept Husqvarny Norden 901 pojawił się po raz pierwszy dwa lata temu podczas targów EICMA. Od tamtego czasu apetyty na ten bardzo skandynawski w designie motocykl ciągle rosną, podsycane systematycznie ujawnianymi zdjęciami szpiegowskimi i teaserami publikowanymi przez Husqvarnę.

Najnowsze zdjęcia, wykonane podczas testów we włoskich Dolomitach, pokazują, że Norden 901 jest już w zasadzie gotowy. Mimo braku oznaczeń, nie da się charakterystycznego klockowatego designu pomylić z niczym innym. Na uwagę zasługują koła – 18-calowe z tyłu i 21-calowe z przodu, co sugeruje wysoką dzielność terenową.

Testowany motocykl stylistycznie nie odbiega od zaprezentowanego dwa lata temu prototypu. Pozostał charakterystyczny duży, okrągły reflektor LED, uzupełniony dwoma dodatkowymi bocznymi lampami. Sfotografowany motocykl nie został wyposażony w rozbudowane gmole, które nadawały prototypowi bojowego charakteru.

Do napędu posłuży znany z KTM silnik o pojemności 889 cm3, który w wersji dla Huski będzie miał moc około 105 KM. Norden zostanie najprawdopodobniej wyposażony w kolorowy wyświetlacz TFT z możliwością integracji ze smartfonem. Wciąż nie podano dokładnej daty premiery motocykla – chodzą słuchy, że ma się ona odbyć na przełomie lata i jesieni tego roku.

Przeczytaj także: szpiegowskie zdjęcia Husqvarny Norden 901.

Zobacz również:
Superveloce S, ze szprychowymi kołami i siedzeniem z Alcantary to tegoroczna nowość w ofercie MV Agusty. Producentowi udało się ocalić piękny model retro przed zagładą w odmętach normy euro 5.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA