Husqvarna Norden coraz bliżej! Zobacz zdjęcia szpiegowskie!

Husqvarna Norden 901, choć oparta na mechanice KTM 890 Adventure, może okazać się prawdziwą rewolucją – stylistyczną. Po fikuśnych kształtach współczesnych motocykli, klocowaty design Nordena jest jak długo wyczekiwany łyk wody na pustyni.

Stefan Pierer, właściciel marki Husqvarna i szef KTM, znany jest ze swojego niefrasobliwego stosunku do informacji udzielanych prasie. Krótko mówiąc lubi siać zamęt, dlatego najbardziej wiarygodne źródło informacji na temat nowych KTM-ów i Husqvarn to… przecieki.

Te, dotyczące modelu Norden, opartego na KTM-ie 890 Adventure są wyjątkowo obiecujące, wynika z nich bowiem, że austriacki koncern kończy prace nad turystycznym enduro szwedzkiej marki. Już pierwszy rzut oka wystarczy, by stwierdzić, że motocykl nie zmienił się zbyt wiele od fazy konceptu, zaprezentowanej w ubiegłym roku podczas targów EICMA.

Przód zdominowany jest przez mocny akcent w postaci dużego, okrągłego reflektora LED. Linie boczne jako żywo przypominają produkt do samodzielnego montażu z popularnej meblowej sieciówki. Do napędu posłuży znany z KTM silnik o pojemności 889 cm3 i mocy 121 KM. Motocykl toczyć sie będzie na 21-calowym kole z przodu i 18-calowym z tyłu.

Zobacz również: motocyklowe nowości 2021

Jak wynika z pierwszych, nieoficjalnych na razie informacji, Husqvarna Norden 901 ma być sporo droższa od KTM 890 Adventure. Z drugiej strony nie będzie to prosta kopia sprzedawana pod inną marką, ale odmienny motocykl – większy, lepiej wyposażony, z bogatszym zestawem elektroniki i dodatkowym wyświetlaczem nawigacji.

Unikalny, surowy styl motocykli Husqvarna może być ogromnym atutem rynkowym, choć z pewnością nie dla wszystkich. W koncernie pozostanie raczej ekskluzywną marką dla wybrednych. Kiedy Norden 901 pojawi się w salonach? Niemal na pewno wiosną 2021 roku. 

Zdjęcia szpiegowskie Husqvarny Norden 901 możecie zobaczyć TUTAJ. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA