Husqvarna łączy się z Husabergiem

Jak już pisaliśmy kilka tygodni temu Husqvarna zmieniła właściciela. Nowym posiadaczem Husqvarny jest prezes KTM-a Stefan Pierer, a w zasadzie jego firma Pierer Industries AG. Teraz wiemy już że Husqvarna połączy się z marką, która od dłuższego czasu należy do KTM-a  - Husaberga.

Zabawne jest to, że Husaberg i Husqvarna były kiedy jedną firmą. Kiedy jednak Husqvarna została kupiona przez Cagivę, część inżynierów i projektantów Husqvarny  odeszła i utworzyła markę Husaberg. Losy Husqvarny potoczyły się tak, że trafiła w ręce BMW, które miało poważne zamiary wobec tej marki czego owocem są choćby Nuda, Strada i Terra. W ubiegłym roku zarząd BMW postanowił porzucić te plany i sprzedać Husqvarnę. Nowym właścicielem okazał się prezes KTM-a Stefan Pierer ijego firma Pierer Industries AG. Teraz historia zatacza koło i tak po 25 latach rozłąki HUsqvarna przenosi się do Austrii i łączy się z Husabergiem.

Moglibyśmy zamęczyć was teraz informacją prasową na temat tego połączenia okraszoną pięknymi sentencjami i tym jak będzie wspaniale, ale przecież najważniejsze jest to, że firmy połączą się jedną o nazwie Husqvarna Sportmotorcycle GmbH, a już w październiku powinny pojawić się nowe motocykle tej firmy.

husaberg-fe-390-2009-1024-04.jpg
Zobacz również:
REKLAMA